Skolēnu dome

"Aizraujošais ceļojums 1"
no 2016.gada 6. jūnija līdz 10.jūnijam

Nometnes norises vieta - Rīga, Rušonu iela 6, Rīgas 25. vidusskola

Nometnes vadītāja skolotāja Jana Butlere.

Pavisam drīz sāksies vasara- ceļojumu laiks! Arī mūsu skolas bērni varēs doties aizraujošā ceļojumā, kurš notiks mūsu skolas nometnes ietvaros.
     Ceļojumā svarīgi ir atrast labus draugus un visiem kopā uzzināt un atklāt kaut ko jaunu, tāpēc veiksim ceļojumu vēsturē aptuveni 3000 gadu atpakaļ, kad valdīja 5 ķēniņi, tādēļ sirsnīgie un gudrie stāsti no Bībeles mācīs mums atrisināt sarežģītas situācijas arī savā dzīvē.
     Ko darīt tad, ja esi apmaldījies mežā, pilsētā vai arī pats savā dzīvē? Aizraujošajā ceļojumā bērni apgūs svarīgākās iemaņas drošam ceļojumam – Ceļotāju kursos.
     Kopā ar mūsu skolas skolotājiem darbosimies radošās darbnīcās, sportiskās aktivitātēs un orientēšanās pārbaudījumos.
     Kā jau piedzīvojumu ceļojumā, tēmas būs saistītas ar dažādiem pārvietošanas līdzekļiem, tādēļ nometnes noslēgumā (5.dienā) plānojam doties uz kādu vietu ārpus Rīgas, izmēģināt netradicionālus transporta veidus.

Nometnes dienas plānojums:

9.30  - Dalībnieku reģistrācija.
9.45  - Nometnes rīta kopsapulce.
10.30 - 12.30  - Dalīšanās grupās – stāstu laiks, rokdarbi, Ceļotāju kursi.
12.30 - 13.15  - Pusdienas un atpūtas laiks grupās.
13.20 - 15.00 - Stāstu laiks, spēļu laiks.
15.00 - Launags
15.20 - 16.10 - Lielā nometnes spēle.
16.20 - Dienas noslēguma sapulce.
17.00 - Ceļš uz mājām.

Piektdiena:
9.30 - Ierašanās. Reģistrācija.
9.45 - Rīta kopsapulce.
10.40 - Pusdienas.
11.00 – 16.00 - Ekskursija.

Vasara jau galā, bet atmiņas par šī gada jūnija nometni ir uz fotogrāfijām un arī mūsu sirdī. Tika pavadīta interesanta un notikumiem bagāta nometnes nedēļa, kurā mēs visi gan skolotāji, gan dalībnieki bijām viena komanda, kura devusies aizraujošā ceļojumā.
    Īpašu atzinību skolotājām bērni izteica par aizraujošajiem stāstiem un sirds sarunām. Tā atklājām svarīgākās vērtības cilvēka dzīvē – mīlestību, pacietību, uzticamību, atbildību, sadarbību, neatlaidību, izpalīdzību, gudrību.
    Mūsu atraktīvie grupu audzinātāji katru rītu iepriecināja bērnus ar teātri. Nometnes muzikālo daļu vadīja bērnu dziesmu komponiste S.Dance līdz ar to bērni iemācījās daudz dziesmu ar kustību elementiem.
    Īpašajos ceļotāju kursos mācījāmies, kā sagatavoties ceļojumam, kā izgatavot savu komposu un orientēties pēc tā, kā sasiet dažādus mezglus, kā arī uztrenējām savu veiklību stafetēs.
    Katru dienu nometnē tika organizēti dažādi rokdarbi – bērni izgatavoja –lidmašīnas, kvadraciklus, rokassprādzes, papīra tehnikā trikus(apsveikums ar pārsteigumu), apgleznoja šķīvīšus utt.
    Katru dienu mūs iepriecināja kādas sportiskas aktivitātes - spēles, stafetes, braukšana ar velokartiem, kā arī atrakciju parkā izmēģinājām dažādus transporta līdzekļus - rodeļus, kameras, gumijas, mašīnas.
    Paldies visiem skolotājiem, kuri dāvāja bērniem savu sirds siltumu un radošumu! Paldies skolas vadībai, kura rūpējās par nometnes administratīvajām lietām. Paldies lielajiem un mazajiem bērniem par sirds atvērtību un kopā būšanas prieku!
Nometnes vadītāja Jana Butlere