Stundu izmaiņas

izmainas

e-klase

eklase

Mācību mākonis

makonis

Skolas muzejs

muzejs

Skolēnu dome

dome

Karjeras atbalsts

karjeras atbalsts

Projekti

baltijas

Skolas avīzes

Skolas avīzes

Skolas dokumenti

dokumenti

Skola lasa

Books

eac 20170505 266Jauni draugi, pieredze, iemaņas, valodas zināšanu nostiprināšana, aizraujošas atmiņas - lūk, ko mēs vēlamies, lūk, kāpēc mēs iesaistāmies jaunos projektos. Mēs esam Eiropas nākotne, tāpēc mums ir jāgūst jaunas zināšanas, sevi ir jāattīsta!

Mūsu Erasmus+ K2 projekts “European Active Citizenship”, kas iesākās 2016.gada septembrī turpinās. 2017.gada 7. maijā Rīgas 25.vidusskolas audzēkņi, trīs skolotāju- Rudītes Liepiņas, Gitas Šulces un Tālivalža Meža - pavadībā devās uz Somiju – Sipoo pilsētu, lai iesaistītos projekta nākamajā posmā, kura iesākums bija Zagrebā marta sākumā.  Projekta partneri ir Spānija, Somija, Horvātija, Itālija un Latvija.

Pirmā diena bija paredzēta, lai visu piecu valstu jaunieši vairāk iepazītu viens otru, kā arī Kungsvāgens skolu(KVS). Lai visi atraisītos, tika noorganizētas iepazīšanās spēles, kur jaunieši iepazinās viens ar otru un mācījās iekļauties kolektīvā. Sirsnīgas sarunas un smiekli visas dienas garumā palīdzēja atbrīvoties un gaidīt ar nepacietību turpmākās darba dienas.

Nākamā diena, jauni darbi un piedzīvojumi. Otrās dienas rītā mēs devāmies uz skolu, lai iejustos Somijas skolēnu lomās. Pirmās mācību stundas mēs pavadījām kopā ar KVS audzēkņiem, iesaistoties stundas darbos. Pašas mācību stundas bija ļoti atšķirīgas, sākot ar mājturību, beidzot ar reliģiju. Pēcpusdienā bija intervija. Katras valsts dalībniekam vajadzēja atbildēt uz citu jauniešu uzdotajiem jautājumiem. Vēlāk uzspēlējām mums iemīļoto Kahoot par godu Eiropas dienai 9.maijam, kur mūsu skolas audzēknis Māris Popēns ieņēma otro vietu starp 160 cilvēkiem.

Viens no galvenajiem mūsu projekta uzdevumiem šajā posmā bija radio raidījumu veidošana. Tēma tā pati, kas Zagrebā - stratēģija “Eiropa 2020.” Jau Rīgā mēs mācījāmies veidot intervijas, reklāmas, ziņas, piemeklēt mūziku, ierunāt tekstus. Šeit tika izveidotas vairākas grupas no dažādu valstu jauniešiem. Katrai grupai tika iedota sava tēma un savs uzdevums – iejusties radio raidījuma RUNĀTĀJA lomā. Dažas stundas cītīga darba un raidījums gatavs! Bija interesanti izmēģināt kaut ko jaunu, ko pirms tam neesi darījis, jo iegūtā pieredze nākotnē var noderēt.

Kā vēl viens šīs dienas plānotais darbs bija Somijas nacionālā ēdiena pagatavošana. Mēs uztaisījām Karelian pīrāgus. Tad pienāca ilgi gaidītais pasākums ar kopīgām dejām. Visi jau bija tik ļoti sadraudzējušies, ka pat sniega laikā kopā devāmies spēlēt futbolu un basketbolu. Atmosfēru, kas tobrīd valdīja ir grūti aprakstīt- jautrība, prieks, smiekli, draudzība.

Trešo dienu mēs pavadījām Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Turpat, sadaloties komandās, mēs izspēlējām orientēšanās spēli, izmantojot Seppo aplikāciju, kur trīs stundu laikā mums bija jāatrod visus vajadzīgos kontrolpunktus un katrā no tiem bija jāizpilda kāds uzdevums, piemēram, kā nodziedāt dziesmu pie Uspenskas katedrāles vai izveidot foto ar zivi vietējā tirgū. Katrai grupai tika iedots apgrūtinājums – jēla ola. Mūsu uzdevums bija to atnest pagatavotu, vienalga kādu - uzvārītu vai saceptu. Tieši šis izaicinājums lika visiem uzjautrināties un deva motivāciju šīm trim stundām, pat neskatoties uz to, ka periodiski sniga un putināja. Pirmo godalgoto vietu ieņēma komanda, kuras sastāvā bija mūsu skolas audzēknis Māris Popēns. Pēc garās staigāšanas, mēs varējām vēlreiz apskatīt šarmantās Helsinku ieliņas, nopirkt kādus suvenīrus un pavadīt laiku ar jaunajiem draugiem. 
Ceturtā diena bija paredzēta mācību stundu apmeklējumiem un jauniešu sadarbībai. Mēs iesaistījāmies mācību procesā, sarunājāmies ar KVS audzēkņiem, kā arī izstaigājam jaukās Sipoo vēsturiskās vietas. 

Piektajā dienā visi kopīgi devāmies uz Sipoo nacionālo parku. Sadaloties pa grupām, mēs izmēģinājām visas nepieciešamās iemaņas izdzīvošanai mežā - telts celšanu, darbarīku izgrebšanu no koka, vietējās faunas iepazīšanu. Kopīgas sarunas pie ugunskura, dziesmas, smiekli - viss šis veidoja aizraujošu atmosfēru, kuru ir grūti aizmirst. Mežā mūs gaidīja arī vairāki komandas darbi, kur nevarēja iztikt bez saprašanās un kopīgas stratēģijas. Komanda, kuras sastāvā bija arī Rīgas 25.vidusskolas jaunieši Linda Falaļejeva, Paula Jeluškina un Māris Popēns, ieņēma 1.vietu. Ar to arī noslēdzās mūsu Somijas stāsts. Jau nākamajā dienā devāmies uz lidostu, lai atgrieztos mājās un gatavotos nākamajiem darbiem.

Pats brauciens mums ir devis neaizmirstamas atmiņas, jaunas zināšanas par stratēģijas “Eiropa 2020” tēmām un jaunus draugus. Mēs veidojam vēsturi, tāpēc darbs ir jādara tagad! Mūsu projekts turpinās, mūsu nākamā tikšanās reize Spānijā, kur jāveido teātra spēle par “Eiropa 2020” tēmām.

Linda Falaļejeva 10.a klase

google photo