Drukāt

apzalumosana 22      Rīgas 25. vidusskola piedalījās Jauniešu iniciatīvas projektā “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana” ar mērķi aktualizēt un veicināt skolēnu līdzdalību skolas teritorijas apzaļumošanā Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu ietvaros.
      Projekta ietvaros, piedaloties 9. – 12. klašu skolēniem, skolēnu domei, skolas padomei, skolas darbiniekiem un vecākiem, marta – aprīļa laikā tika veikta stādījumu projektēšana un veicamo darbu plānošana.
      Ar Rīgas domes svētību 2017. gadā mūsu skolā veikta skolas vēsturē vērienīgākā sporta kompleksa un skolas ēkas fasādes renovācija, tādēļ projekts “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana” nāca gluži, kā saukts, lai kopā veidotu sakārtotu un skaistu vidi.
      Septembra mēnesī varējām ķerties pie plānu realizācijas: apzināt nepieciešamo stādu iegādes vietas un cenas, materiālu iegādes vietas un cenas. Ar dārza frēzi sagatavojām augsni stādījumu veidošanai paredzētajās vietās, ielabojot to ar, melnzemi, neitralizētu kūdru, minerālmēsliem un granulētiem kūtsmēsliem.
Oktobrī, lai novērtētu ilgtermiņa projekta atbilstību dārzu un parku plānošanas labai praksei un paplašinātu visu iesaistīto pušu zināšanas, kā arī pārraudzītu darbu veikšanas kārtību, pieaicinājām Nacionālā botāniskā dārza pārstāvi ainavu arhitekti Stādījumu kopšanas nodaļas vadītāju Ilvu Ozolu.
      Visa augstāk minētā rezultātā izveidojām piecas dekoratīvo stādījumu vietas, kur iestādījām no SIA JLD un AS Latvijas Valsts Meži iegādātos ziemciešu un dekoratīvo krūmu stādus – kopā: 183, ko nomulčējām ar mizu mulču, lai pasargātu no sala postījumiem, apgrūtinātu nezāļu augšanu un mitruma iztvaikošanu pavasarī.
      Taupības nolūkos, izmantojām rekonstruējamā sporta laukumā demontētos 2 soliņus, ko iebetonēsim skolas priekšā pavasarī, jo šobrīd to nevar kvalitatīvi izdarīt lielā slapjuma dēļ.
      No SIA Būvvide.lv iegādājāmies 2 dekoratīvas betona atkritumu urnas, ko novietosim soliņu galā pavasarī, kā arī 2 dekoratīvas betona vāzes, kas atradīsies starp 3 karogu mastiem pie skolas parādes durvīm un kurās pavasarī iestādīsim krāšņas vasaras puķes. Līdz pavasarim atkritumu urnas un dekoratīvās vāzes glabāsies skolas noliktavā.
      Vēl iegādājāmies zāles sēklas, lai pavasarī varētu pielabot zālienu, neitralizētu kūdru un granulētus kūtsmēslus, lai veiktu augu piebarošanu pavasarī.
      Ar paveikto esam apmierināti un priecīgi, jo līdzšinējos skolas darbības gados nekad vēl neesam varējuši, skolas apkārtējās vides izdaiļošanai, atļauties iztērēt tik daudz naudas. Patīkama ir doma, ka Latvijas simtgades gaidās ir bijusi iespēja realizēt projektu, kas mūs visus: gan skolēnus, skolas darbiniekus un citus Rīgas iedzīvotājus priecēs vēl daudzus gadus.

google photo