Drukāt

DSC 0345     Erasmus+ projekta ietvaros 2017. gada 11. decembrī mūsu skolas skolēni un četri skolotāji devās uz Polijas mazo pilsētu Žywiec.
     Pēc 5 stundu gara lidojuma un pārsēšanās Frankfurtē mēs beidzot nosēdāmies Krakovā. Pirmajā dienā mūs iepazīstināja ar pašu pilsētu. Mēs varējām jāt ar zirgiem un vērot paraugdemonstrējumus. Pēc sātīgām pusdienām mēs braucām uz Ģimnāziju, kur mūs sagaidīja viesģimenes. Pārējo dienas daļu mēs pavadījām ar tām.
     Otrajā dienā mēs silti tikām sagaidīti skolā. Vietējie skolēni mūs iepazīstināja ar Polijas tradīcijām un dejām. Viesi tika apdāvināti ar dāvanām. Vēlāk mēs sadalījāmies grupās un mūs izvadāja pa skolu. Pēc tam mēs varējām piedalīties radošajās darbnīcās un apgleznot katrs savu eglītes rotājumu. Kad radošie darbi bija pabeigti, mēs varējām izmēģināt savus spēkus riteņbraukšanas stafetēs. Vēlāk, kad stafetes bija beigušās, mēs visi kopā skatījāmies filmu un devāmies uz alus muzeju. Pēc ekskursijas alus muzejā mēs devāmies uz picēriju, lai ieturētu vakariņas.
     Trešajā dienā mēs devāmies uz skaisto un kalnaino pilsētu Zakopāni. Gida pavadībā apskatījām ievērojamākās ēkas pilsētā, kā arī uzbraucām uz augstākajām pilsētas virsotnēm. Pēc tradicionālo pusdienu ieturēšanas mēs devāmies uz termālajiem baseiniem, kur varejām relaksēties pēc garās dienas.
     Ceturtajā dienā mēs jau 6:00 no rīta sēdāmies autobusā, lai dotos uz Aušvicas koncentrācijas nometni. Mūs sadalīja divās grupās un gidi izvadāja pa nometni, lai pastāstītu par necilvēcīgajiem apstākļiem, kādos cilvēki tika tur turēti un parādītu cilvēku ikdienu šajās nometnēs. Pēc tam mēs devāmies atpakaļ uz Žywiec. Lai labāk iepazītu pilsētu, mēs sadalījāmies grupās un spēlējām orientēšanās spēles. Pēc tam mēs devāmies atpakaļ uz skolu uz atvadu ballīti. Tajā katra valsts parādīja nedaudz no savas kultūras. Mēs pārējos cienājam ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem gada garumā.
     Piektajā dienā mēs braucām uz skaisto Polijas pilsētu Krakovu. Arī Krakovu mēs izstaigājām gida pavadībā. Mēs apmeklējām Krakovas pili un apskatījām krāšņās katedrāles. Vēlāk mums tika dots brīvais laiks, lai mēs varētu pastaigāt pa pilsētu un iegādāties sev suvenīrus. Pēc brīvā laika mēs devāmies paēst pusdienas un braucām uz lidostu, lai dotos mājās.
     Pēc atgriešanās mājās mēs visi bijām piekusuši un dažādu emociju pilni. Mēs visi šī pasākuma laikā ieguvām jaunu pieredzi, zināšanas un plašāku draugu loku.
     Nākamā valsts, kas uzņems Erasmus+ projekta “Cycling against bullying” dalībvalstis, būs Grieķija. Uz tikšanos Grieķijā!

0gphoto