Drukāt

DSC 0598     Rīgas pilsētas starpskolu karjeras nedēļas pasākumā "Profesiju sīrups" 9.klašu audzēkņiem, kurš tika organizēts Rīgas 25.vidusskolā 29.novembrī piedalījās A.Pumpura Rīgas 11.pamatskolas, Rīgas 25.vidusskolas (9.a un 9.b klašu komandas), Rīgas 51.vidusskolas, Rīgas 65.vidusskolas,  Rīgas 75.vidusskolas, Rīgas 88.vidusskolas, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas-  pavisam deviņas skolu komandas. Skolu komandās kopā bija 65 skolēni.
     Interesants fakts, ka pasākumu vadīja Rīgas 25.vidusskolas pieredzējušie 12.klases audzēķņi- Artūrs Priedītis, kurš pirms četriem gadiem pats piedalījās karjeras pēcpusdienā “Profesiju sīrups” un nu jau trešo gadu vadīja šo pasākumu, kā arī Aigars Višņevskis, kurš pasākumu vadīja jau otro gadu pēc kārtas.
     Pasākums kopumā un iespēja tikties ar vairākiem profesiju ekspertiem devītklasniekos rosināja vēlmi komunicēt, uzzināt un dziļāk izprast dažādu profesiju darbības jomas, nepieciešamās zināšanas, prasmes, rakstura īpašības. Jaunieši uzmanīgi un ieinteresēti klausījās ekspertu dzīves-veiksmes  stāstus un novēlējumus- darīt tagad, ... darīt dzīvē, kas patīk ..., attīstīt savas prasmes un hobijus, mācīties un izzināt sevi, ... neko nedarīt nozīmē, ka jau ir problēma šobrīd, lai sāktu ko darīt... Jaunieši apmeklēja deviņas profesiju darbnīcas un labprāt iesaistījās praktisko uzdevumu veikšanā, ko bija sagatavojuši eksperti. Komandas, līdzdarbojoties un darot, mēģinot un eksperimentējot, salīdzinot iepriekš veikto un dzirdēto  no ekspertiem, ieguva konkrētāku informāciju un izpratni par profesijām, kas patīk, nepatīk, ko gribu un varu un vai vajag to, ... vai ko citu darīt. Karjeras nedēļas pasākums veicināja tālākās karjeras nodomu veidošanos, kā arī sniedza iespēju jauniešiem, vienuviet iepazīt dažādas profesijas.
     Vēlamies pateikt sirsnīgu paldies mūsu ekspertiem par atsauksmi, degsmi, enerģiju, atvērtību, smaidu un praktiskajiem uzdevumiem, padomiem un uzmundrinošajiem novēlējumiem!
     Paldies profesiju ekspertiem- medmāsām Susannai Skorinkinai, Baiba Kēlai, juristei un ekonomistei un mūsu skolas absolventei Dacei Kalsonei,  projektu vadītājai un mūsu skolas absolventei Elvijai Samarskai, ceļojuma organizācijas nodaļas vadītājai  Alīnai Zīvertei, garīgās veselības aprūpes māsai Ievai Sviridovai, indonēziešu valodas pasniedzējai Asnātei Strīķei, arhitektei Norai Saulespurēnai, sporta skolotājam Oskaram Laurenam un reklāmas grafiskajam dizaineram Gundaram Strazdiņam!

Dažas atziņasDSC 0584

Rīgas 25.vidusskolas 9.c klases skolēni piedalījās karjeras dienu pasākumā "Profesiju sīrups". Pasākums bija ļoti interesants un bija izvēlēti tiešām labi savu profesiju eksperti. Pēc pasākuma sarunāju tikšanos ar vienu no ekspertiem, lai tuvāk iepazītos ar profesiju. Bija ļoti motivējoši klausīties ekspertu dzīves stāstus un viņu dažādos ceļus uz profesijām.

Sindija 9.c

Uzzinājām informāciju par deviņām profesijām. Manuprāt, pildot doto profesiju pārstāvju praktiskos uzdevumus, mēs ar klases biedriem apguvām arī komandas darbu. Šis pasākums man šķiet noderīgs skolēniem, jo tādā veidā var iedvesmoties nākotnes profesijai.
Elīna 9.c

Varēja būt vēl interesantākas profesijas, piemēram - Jūrnieks, Mašīnu dizaineris, Ķirurgs..... Paldies!

Andrejs 9.c

 

“Tūrisms ir ļoti daudzveidīgs, un te var atrast sev vietu gandrīz jebkurš, sākot ar šoferi un beidzot ar vadītāju. Tūrismā var strādāt uzreiz pēc skolas vai studiju laikā institūtā. Galvenie nosacījumi, lai strādātu ir komunikabilitāte un kādas svešvaloda zināšanas.           
Darbs ir ļoti interesants un man ļoti patīk. Katra diena nav līdzīga otrai dienai. Mans galvenais uzdevums ir izdomāt tūri-  ekskursijas maršrutu, aprēķināt izmaksas, veikt tirgus analīzi, cik tas būtu interesanti tūristiem un organizēt visu ceļojumu. ļoti bieži jāsatiekas ar partneriem no visām valstīm vai arī pašai jābrauc, jāskatās viesnīcas un gida kvalitāte.
Pati pabeidzu Rīgas Herdera vidusskolu ar padziļināto vācu valodas mācību, tad Latvijas Universitātē ieguvu  sociālo zinātņu bakalaura grādu vadībzinātnē. Sāku strādāt  uzņēmumā par korporatīvo klientu menedžeri, bet jau pēc pusgada kļuvu par  pārdošanas nodaļas vadītāju un pēc dažiem gadiem biju jau organizācijas nodaļas vadītājas amatā, pateicoties savai drosmei un uzņēmībai. Vēlu atrast darbu kā hobiju, kurš patīk un mīlat,...  sāciet darīt, mēģināt jau tagad un būsiet laimīgi cilvēki!”
Alīna Zīverte
Latvijas tūroperatora VRK Travel ceļojumu organizēšanas nodaļas vadītāja

“Daudzas skolu komandas bija ļoti aktīvas un zināt gribošas, īpaši Rīgas 25.vidusskolas 9.b un 9.c klašu komandas, Rīgas 75.vidusskolas un Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas komandas. Izcēlās Rīgas 25.vidusskolas 9.c klases komanda, kura visātrāk un pareizi izpildīja eksperta uzdevumu par cilvēka gremošanas, asinsvadu un elpošanas sistēmu.
Paldies par vēlmi un interesi izzināt medmāsas profesiju! Veiksmi mācībās un katram atrast savu sapņu profesiju... Būt veselam un  laimīgam!”
Susanna Skorinkina, Baiba Kēla
A/S Latvijas jūras medicīnas centrs, medmāsas

bilde9

Mans novēlējums jauniešiem -
Pirmkārt, PĀRVARĒT BAILES, jo atskatoties atpakaļ, tieši bailes mūs kavē ceļā uz sevis pilnveidošanu un sasniegumiem;
Otrkārt, IEMANTOT DRAUGUS un saglabāt viņus, jo dažreiz cilvēki ar līdzīgu pasaules uztveri, ar kuriem labi saproties un labi kopā justies, ir ne tikai draugi atpūtas brīžos, bet arī draugi, ja jārisina kopīgas problēmas vai kopā jāstrādā, veidojot kopīgus projektus, pat uzņēmumus.
Bildīte ar jūsu skolas jauniešiem!
Lai panākumu piepildīts Jaunais gads!!

Nora Saulespurēna
Arhitekte

 

"Super iespēja atkal būt savā skolā un ar kolosāliem pusaudžiem pavadīt pēcpusdienu! Kas vēl labāks? Profesiju sīrups bija kārtīga DSC 0562esence ar visdažādākās garšas profesijām - no radošā līdz absolūtam pragmatiķim. Mūs profesiju ekspertus vienoja tas, ka darbs ir reiz izvēlēts pēc aicinājuma. Jo ikdienā mēs lidojam un to vēlu katram. Visiem darbiem ir garoziņa un sirdsprāts pagurst, taču nāk rīts nākamais un atkal ar prieku rokam tālāk. Mūsdienās ir skaidrs, ka profesijas dzīvē klāsies kārtiņām un lai ir spēks mācīties un pilnveidoties pašam, gan kopā ar bērniem, gan ar mazbērniem.
Skolā aicinu Jūs iemācieties sarunāties - pat ja esiet tik dažādi. Dodiet roku cits citam... Neveidojiet plaisas jaunībā. Jo darbs rit vislabāk komandā, kurā katrs ir vajadzīgs. Paldies manai skolai par iespēju pabūt jaunībā!"
Jaunieši ir tik dažādi. Komandās - no ļoti skumīgiem līdz ļoti prātīgiem, radošiem, darbīgiem...  Žēl skumīgos.
Nedaudz bilžu mājaslapā: http://fdp.gov.lv/jaunumi/skoleniem-profesiju-sirupa-ari-par-deficitu

Paldies par šo iespēju... noderēt!”
Dace Kalsone
Fiskālās disciplīnas padome, Fiskālo nosacījumu eksperte

DSC 0573Ceram, ka pasākums būs radījis tādu profesiju garšu sajaukumu, ka to joprojām un vēl ilgi atcerēsies gan jaunieši, gan eksperti, gan pasākuma organizatori!

Rakstu sagatavoja Irīda Morozova
Rīgas 25.vidusskola