karjera2018

Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā. Vēlamies aicināt skolēnus palūkoties uz nākotnes karjeru no cita skatupunkta – sākumā rūpīgi izzināt savu personību, prasmes, intereses un iespējas, pēc tam meklēt savu sapņu profesiju. Tas ļaus prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadīt savu tālākās izglītības un profesijas izvēli,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Oktobris- Karjeras izvēles mēnesis

8.-12.10. Karjeras nedēļa 2018 Latvijā

Oktobrī Klases stunda, tēma “Būvē savu karjeru pats!” 1.-12.klasēm

Oktobrī Tikšanās- diskusijas "Būvē savu karjeru pats" 1.-12.klasēs ar skolas absolventiem, vecākiem, viesiem

2.10. 3.stundā /aktu zālē/ Nodarbība diskusija ar skolas absolventiem- studentiem “Kas ietekmē karjeras lēmumu pieņemšanu?” 10.-12.klašu skolēniem LU un RSU 1.kursa studentiem (Evelīnu Viktoriju Smirnovu, Žanu Matjuškovu)

Oktobrī- novembrī Klašu mācību ekskursijas uz uzņēmumiem

4.10., 16.00-19.00 “Atvērto durvju diena" Rīgas jauniešu centrā "Kaņieris" 9.-12.klašu skolēniem (Kaņieru- 15)

4.10., 15.15-17.00 10.a klases skolēnu apmeklējums “Atvērto durvju diena" Rīgas jauniešu centrā "Kaņieris" (Kaņieru- 15)

6.10., 12.00-17.00 Starptautiskā izglītības ārzemēs izstāde “Izglītība un karjera 2018” Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā (Elizabetes ielā 55, Rīga)

9.10. 4.stundā /11.10-12.00 aktu zālē/ Nodarbība 10.-12.klašu skolēniem ar Aeronavigācijas institūta un Dream Foundation pārstāvjiem par studiju iespējām Latvijā un ārzemēs

10.10. 6.stundā /13.10-14.00 aktu zālē/ Nodarbība – diskusija par karjeras atbalsta ietekmi izglītības iestādē 10.-12.klašu skolēniem                                                                                            Armands Šmans- jurists, Kaspars Vilks- alpīnists un ekspedīciju vadītājs, uzņēmējs.                                            Viesu pieredzes stāsti par lēmumu pieņemšanu un izvēlēto profesiju. Diskusijas - “Vai ir viens pareizais karjeras pieņemšanas lēmums?....” Ko un kā darīt….

11.10. 4.c klases skolēniem  interaktīva nodarbība Farmācijas muzejā (Vāgnera ielā  13)

19.10. 5. stundā 8.a klasei un  6.stundā 8.b klasei Nodarbība “Būvē savu karjeru pats”                                                                                                                   Juristes, mediatores Viktorijas Porteres veiksmes  stāsts un darbnīca.

15.11. 2.stundā /aktu zālē/ 10.-12.klasēm Lekcija “Kā mēs sargājam Latviju?”; lektori no Aizsardzības ministrijas                                                                                                                                              Stāsts par aizsardzības nozari, un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību u.c. aizsardzības jautājumiem

23.11. 4., 5. stundā /aktu zālē/ Nodarbība “Būvē savu karjeru pats” 8.-9.klašu skolēniem                                                                                                                     Gundars Bergs-uzņēmējdarbības speciālists un Ojārs Grīnbergs- fotogrāfs un dzejnieks.                             Veiksmes  stāsti par karjeras  “būvēšanas modeļiem”, iespējām darba tirgū un par prasībām mūsdienu dzīvē. Darbnīcas.