European youth seminar2        2019. gada 14. maijā Rīgas 25.vidusskolas un Iļģuciema vidusskolas skolēniem bija iespēja piedalīties Eiropas jauniešu seminārā Eiropas parlamentā, Briselē. Ierodoties Parlamentā mums bija iespēja apskatīt parlamenta telpas. Seminārā piedalījās piecas Eiropas Savienības valstis- Latvija, Vācija, Īrija, Ungārija un Somija. Katra valsts sniedza prezentāciju par saviem EE19 projektiem. Seminārā tika runāts par viltus ziņām un to atpazīšanu, kā arī par 25. maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
        Jaunieši tika sadalīti trīs grupās, lai apskatītu problēmas saskaroties ar gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un kā tās risināt. Katrai no grupām bija jāsniedz sava ideja nākamajām Eiropas vēlēšanām, bija jābūt European youth seminar1kreatīviem, lai izdomātu veidu kā mudināt cilvēkus balsot Eiropas vēlēšanās, jo ikviena balss vēlēšanās ir svarīga. Katrā no grupām tika izvēlēta viena ideja nākamajām vēlēšanām un tika prezentēta pārējiem jauniešiem.
        Semināra beigās jaunieši varēja uzdot sev interesējošos jautājumus par Eiropas Savienības darbību, plāniem nākotnē, kā arī izteikt savus priekšlikumus un viedokļus un saprast, ka jauniešu viedoklis šādās lietās ir svarīgs.
        Madara Imaka

Raksts izglitiba.riga.lv