Drukāt

me italy 2020 136      Pirmā diena
     
16.februārī, trīs skolotāji un seši skolēni tikās agri no rīta, lai dotos ceļā uz erasmus+ “Maths everywhere” pirmo mobilitāti Itālijā, Montesarčio. Šīs dienas rīts pagāja lidojot uz Frankfurti un vēlāk uz Neopoli, Itālijā. Pusstundas brauciena attālumā no lidostas atradās mūsu pilsēta, Montesarčio, kur arī mūs sagaidīja viesģimenes. Kopā ar ģimenēm devāmies mājup, mūs sagaidīja ar pamatīgām itāļu maltītēm. Bijām noguruši, bet tas nespēja mūs atturēt no pilsētiņas apskates vēlā vakarā, kopā ar jaunajiem itāļu draugiem.

      Otrā diena.
      Šorīt 8.00 ar itāļu skolēniem devāmies kopā uz viņu stundām, lai vairāk uzzinātu un saprastu, kā ir būt skolēniem un mācīties šeit. Vēlāk itāļu skolēni un skolotāji mūs sveica ar dziesmām un dāvaniņām. Tad mūs izveda ekskursijā pa visu skolu, un pastāstīja par laboratorijām, kas viņiem ir. Pēc ekskursijas pa skolu, kopā ar projekta skolotājiem un skolēniem devāmies uz Montesarčio domi, kur arī mūs izveda ekskursijā. Kad atgriezāmies skolā, devāmies uz atklāšanas pasākumu, kur mums itāļu skolēni sniedza muzikālus priekšnesumus, kā arī visas valstis rādīja prezentācijas par savu valsti un skolu. Pasākumā visi kopā arī izdejojām katras valsts dejās un kopā labi pavadījām laiku. Pēc pasākuma kopā ar saviem itāļu draugiem devāmies nelielā pastaigā pa pilsētu picas meklējumos!

0google photo

Trešā diena

      šodien, 18.februārī, agri no rīta jau piedalījāmies orientēšanās spēlē kopā ar pārējo valstu pārstāvjiem. Šī bija lieliska iespēja iepazīt labāk pārējos dalībniekus. Kopā, pa skolu,  meklējām un risinājām matemātiskus uzdevumus. Vēlāk devāmies uz Montesarčio pils muzeju, kur mūs izveda ekskursijā un nedaudz pastāstīja par pils vēsturi. Tad atkal orientējāmies un pildijām uzdevumus, šoreiz muzejā. Vēlāk, baudot lieliskos laikapstākļus un burvīgo skatu, atpakaļ no kalna uz skolu devāmies ar kājām. Skolā, vecāki mums bija sagatavojuši pusdienas, ar dažādiem itāļu ēdieniem. Nobalsojuši par labākajām konkursa bildēm, devāmies pusstundas braucienā uz pilsētu Benevento. Šī diena, pavisam noteikti, bija jaunu iespaidu, jauniegūto draugu un puzitīvu emociju pilna!