20. janvāris – 1991 gada Barikāžu aizstāvju atceres diena

Pirms trīsdesmit gadiem barikāžu laikā Latvijas iedzīvotāji apvienojās kopīgā domā un kopīgā darbībā, nostājoties pret komunistisko ideoloģiju. Latvijas Tautas fronte aicināja saglabāt iegūtās tiesības un nepieļaut atgriešanos totalitārismā. Cilvēki no visiem Latvijas novadiem 1991. gada janvārī Rīgā piedalījās nevardarbīgā protesta akcijā un pastāvošajai varai demonstrēja gatavību mainīt savas valsts nākotni. Toreiz, aukstajās janvāra dienās, barikāžu aizstāvji izjuta PSRS varas naidīgumu, bet saņēma atbalstu no plašas sabiedrības. Gaisā virmoja ideja par pārmaiņām un labāku nākotni, bet Rīgas centrā Bastejkalnā tika nošauti cilvēki. Barikāžu aizstāvji apzinājās reāli pastāvošo apdraudējumu un neatkāpās. Rīgas 25. vidusskolas skolotāji un vecāko klašu skolēni bija aktīvi barikāžu laika notikumu dalībnieki. Vairāki skolas darbinieki ir saņēmuši valsts apbalvojumu “Barikāžu aizstāvja goda zīme”.

Barikāžu laiks Latvijas vēsturē ir spilgts tautas vienotības, drosmes un apņēmības pierādījums, katru gadu janvāra dienās tiek iedegti ugunskuri Doma laukumā, Zaķusalā un daudzās citās vietās Rīgā un Latvijā, kavējoties atmiņās un pieminot cilvēkus, kuru drosme un apņēmība tuvināja Latvijas neatkarības atgūšanu.