Uzklausi, padomā un izlem pats!

20201027karjeraInteraktīvā infografika (VIAA)

jauniešiem, skolotājiem, vecākiem par karjeras palīgiem un pieejamiem resursiem karjeras lēmumu pieņemšanā:

Karjeras lēmums – kā to pieņemt un kas Tev var palīdzēt?

Uzklausi, padomā un izlem pats!

Infografiku var izmantot dažādi, piemēram, ikviens no skolēniem var infografikā patstāvīgi pētīt piedāvāto palīgu lomu (vienu, visus vai pēc izvēles) viņu karjeras lēmuma pieņemšanā un/vai pieejamos resursus, kas iekļauti infografikā (interneta saites uz citiem materiāliem); var jautāt un intervēt kādu tuvumā esošo klases biedru, māsu, brāli u.c, izveidot secinājumus par iegūto informāciju utml.)

Atvērt pilno versiju uz ekrāna un izpētīt sagatavoto informāciju:

Karjeras konsultants –

1. Kur meklēt un saņemt karjeras izvēles konsultācijas (profesijupasaule.lv)
  2. Video ar karjeras konsultanta stāstījumu “Karjeras izvēle pēc pamatskolas 1.daļa” 40 minūtes
  3. Infografika “Kas jāuzzina par sevi, lai veiksmīgi plānotu karjeru?”
  4. Infografika “Kā plānot karjeru?”
  5. Infografika “Kā plānot karjeru?”
  6. Infografika “Tālākās izglītības ceļi pēc 9. un 12.klases”

Klases audzinātājs –

1. Infografika “Karjeras orientēšanās karte”
  2. Infografika “Tavas attīstības iespējas skolas laikā (iespējas/ieguvumi)”
  3. Infografika: “Kas tev jāuzzina par sevi, lai veiksmīgi plānotu karjeru?”
  4. Infografika “Kā plānot karjeru?”
  5. Infografika “Tālākās izglītības ceļi pēc 9. un 12.klases”

Skolotājs –

1. Skolotāja profesija (profesijupasaule.lv)
  2. Videografika: Kādas un cik daudz prasmju skolā palīdz apgūt dažādos mācību priekšmetos, 2.15 minūtes
  3. Infografika “Tehnoloģiju un zinātņu pamati un profesijas”
  4. Infografika “Cilvēks un sabiedrība pamati un profesijas”
  5. Infografika “Mākslas mācību priekšmetu pamati un profesijas”
  6. Infografika “Valodas mācību priekšmetu pamati un profesijas”

Iedvesmotājs -

Video (10) ar dažādu profesiju pārstāvjiem, katrs ieraksts ilgst apmēram 0.40 - 1.15 minūtes

1. Gints Andžāns par aktiera profesiju
  2. Lauris Dārziņš par hokejista profesiju
  3. Raimonds Bergmanis par aizsardzības jomu
  4. Maksims Jegorovs par programmētāja profesiju
  5. Austris Mailītis par arhitekta profesiju
  6. Mārtiņš Sirmais par pavāra profesiju
  7. Ivars Beitāns par Aerodium
  8. Andrejs Ērglis par ārsta profesiju
  9. Jānis Vinters par zemnieku saimniecības vadīšanu
  10. Gundars Rēders par žurnālista profesiju

Profesionālis –

1. Video: Interjera dizaina asistents (profesijupasaule.lv), apmēram 5 minūtes
  2. Video: Mārtiņš Sirmais. Pavārs (profesijupasaule.lv), apmēram 2 minūtes
  3. Video: Raimonds Bergmanis par aizsardzības jomu, apmēram 1 minūte
  4. Infografika “Kā iepazīt profesijas”

Ģimene –

1. Video ar karjeras konsultanta stāstījumu “Tavai karjerai- vecāki- bērna karjeras atbalstam” 26 minūtes
  2. Animācija: Jaunieša saruna ar vecākiem + karjeras konsultanta komentāri, 3 minūtes
  3. Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā + karjeras konsultanta komentāri, 3 minūtes
  4. Animācija: Dēls vēlas iegūt profesiju + karjeras konsultanta komentāri, 2,30 minūtes

Personības izaugsmes treneris, mentors –

Kur meklēt un saņemt karjeras izvēles konsultācijas (profesijupasaule.lv)

Treneris –

Mācību un studiju iespējas (NIID.lv)

Pulciņa skolotājs –

Profesijas/u apraksti (profesijupasaule.lv)

Psihologs –

Profesijas/u apraksti (profesijupasaule.lv)

Uzņēmējs –

Profesijas apraksts (profesijupasaule.lv)

Draugi - … Draugi mēdz dot padomus, izmantojot savu pieredzi, kā izvēlējušies skolu vai augstskolu, prakses devēju vai kādu profesionāli, kuru viņi ir ēnojuši. Tu vari jautāt arī par to, kādas rakstura īpašības viņi saskata Tevī un kuras no tām vērtē visaugstāk? Uzklausi, bet atceries – savu karjeras lēmumu pieņemsi Tu pats!