Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu 2020./ 2021. mācību gada IZLAIDUMS

20210525-1      Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas (EPVS) ir ES mēroga programma, kura tiek īstenota visās 27 ES dalībvalstīs. Jau piekto mācību gadu Latvijā 88 skolotāji un tūkstošiem skolēnu no 75 Latvijas skolām brīvprātīgi iesaistās šajā programmā. Arī mūsu skola ir ieguvusi EPVS nosaukumu.

Šis mācību gads EPVS bija veltīts Eiropas parlamentārās demokrātijas skaidrošanas ciklam. Visa gada garumā notika attālinātās tikšanās ar Latvijā nozīmīgām amatpersonām. Vairākās skolās jaunieši izstrādāja projektus, kuros iekļāva savas demokrātijas skaidrošanas ābeces un izzināja parlamentāro demokrātiju Latvijā un Eiropā. Šodien, 25.maijā EPVS izlaidumā, kurš notika attālināti, tika prezentēti trīs labākie skolās izstrādātie projekti.

Izlaiduma gaitā mēs dzirdējām Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītājas Martas Ribeles un politoloģes, programmas ekspertes Žanetas Ozoliņas uzrunas. Pēc svinīgās daļas bija iespēja sarunāties un uzdot dažādus sev interesējošus jautājumus īpašiem viesiem - Evai Johansonei, Inai Strazdinai, Natālijai Knipšei, Zanei Zvaigznei, Andrim Šuvajevam u.c.20210525-2

Šis pasākums deva mums jaunas zināšanas un vēlmi turpināt piedalīties dažādos projektos. Katram no mums, lika aizdomāties kā strādāsim nākamajā gadā. Ļāva mums gūt zināšanas un ieskatu par demokrātijas principiem un vārda brīvību Eiropas Savienībā.

Evelīna Danileviča 11.klase