9. maijs, Eiropas diena

Mūsu skolā no 1. - 9. maijam, tāpat kā visā Latvijā, svinēja Demokrātijas nedēļu, kas noslēdzās Eiropas dienā - 9. maijā. Visās klasēs runājām par 4. maiju kā Latvijas otro dzimšanas dienu. 6.maijā 10.klasē, akcijas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros notika tikšanās ar Dagniju Leitāni - Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā praktikanti, mūsu skolas bijušo audzēkni. 11.klase piedalījās tiešsaistes nodarbībā "Iepazīsti Saeimu", kur uzzināja par Saeimas darbību un iesaistījās aktivitātēs. Priecājos par 6.-12.klases audzēkņiem, kuri pildīja Eiropas eksāmenu.

dn1 dn2

9. maijā, Eiropas dienā, man pašai bija liels prieks kā vienai no Latvijas pārstāvēm piedalīties tiešsaistes pasākumā Strasbūrā, kur notika Konferences par Eiropas nākotni svinīgais atklāšanas pasākums. Konferences atklāšanas programmā bija iekļauta Francijas prezidenta Emanuela Makrona uzruna, ES iestāžu priekšsēdētāju Dāvida Sasoli un Urzulas fon der Leienas, kā arī ES prezidējošās valsts Portugāles premjerministra Antoniu Koštas runas.

konf1 konf2
konf3 konf4

Lai arī pasākums notika attālināti, satraukums bija liels! Priecājos par doto iespēju!

Rudīte Liepiņa