No 1.- 9. maijam Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu

 

No 1.- 9. maijam Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu, kas noslēdzas Eiropas dienā - 9. maijā.

Maijs Latvijā iezīmējas ar vairākiem svarīgiem notikumiem.

1920. gada 1. maijs - uz pirmo sēdi sanāk Latvijas Satversmes sapulce, pirmais vēlētais likumdošanas orgāns LR.

1.maijā svinam arī Darba svētkus. 1888. gada 1. maijā Amerikā pasludināja, ka strādnieku darba laiks nevar būt ilgāks par 8 stundām. Tāpēc šis gads uzskatāms par 1.maija svētku sākuma gadu.

4. maijs – Latvijas otrā dzimšanas diena. 1990. gada 4. maijā - LPSR AP pieņem Deklarāciju par “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.

9.maijā atzīmējam Eiropas dienu, jeb Eiropas Savienības dzimšanas dienu, kur centrālais Eiropas dienas izglītojošais pasākums visas Latvijas mērogā ir “Eiropas eksāmens”, kurš jau ir kļuvis par tradīciju. Mūsu skolas audzēkņi šajā pasākumā piedalīsies jau septīto reizi. Šogad šajā tiešsaistes testā var piedalīties jau no 1.klases.

Tuvāka informācija: https://esmaja.lv/lv/projekti/eiropas-eksamens/ka-sagatavoties 

keHBJPG

Mēs izmantojam sīkdatnes

Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, nepieciešamās sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mērķauditorijas atlases nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē.