Rīgas 25.vidusskolas  Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas aktīvisti Eiropas Parlamentā Strasbūrā

Rīgas 25.vidusskolas Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas aktīvisti Eiropas Parlamentā Strasbūrā

2024.gada 19.martā Rīgas 25.vidusskolas Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas 12 aktīvisti skolotājas Rudītes Liepiņas un skolotāja Tālivalda Meža pavadībā devās divu dienu garā ceļā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā. Kopā ar mūsu skolas skolotājiem un skolēniem devās arī skolēnu un skolotāju kolektīvs no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Lai iegūtu šo brīnišķīgo iespēju abu skolu Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu aktīvisti čakli un cītīgi strādāja visa gada garumā.

Lai gan ceļš bija garš un nogurdinošs, iegūtā pieredze bija tā vērta.

Parlamentā ieradāmies agri, jo ar nepacietību gaidījām šī gada diskusijas tēmu "Dzimumu tiesību vienlīdzība". Pēc brokastīm Parlamentā devāmies uz plenārsēžu zāli, kurā mūs iedalīja grupās. Vēlāk sekoja Eiropas Parlamenta prezidentes Robertas Metsolas uzruna pēc kuras dalībniekiem bija iespēja iepazīstināt klātesošos ar sevi un valsti, kuru tie pārstāv. Bija liels prieks, ka diskusiju laikā varējām uzdot jautājumus un iegūt atbildes no daudziem Eiropas Parlamenta ekspertiem, uzzinot dažādus viedokļus. Otrajā sēdes daļā jauniešiem tika dota iespēja vairāk izteikties pašiem, pārstāvot savas domas.

Katrs no mums ieguva neaizmirstamu pieredzi šis dienas laikā. Esam ļoti pateicīgi par šādu iespēju- runāt, piedalīties un diskutēt. Liels paldies Eiropas Parlamentam par sarīkoto pasākumu, kas sniedz iespēju ikkatram jaunietim būt sadzirdētam.