Erasmus+ GAME. Tikšanās Maķedonijā

Svētdienas pēcpusdienā mēs ieradāmies Rīgas lidostā no, kuras devāmies ceļā uz Vīni, lai ar pārsēšanos nokļūtu galamērķī Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Pēc garā ceļa mūs viesmīlīgi sagaidīja skolas skolotāji un aizveda uz viesnīcu.
        Nākamajā rītā paēdam brokastis un devāmies uz Maķedonijas pamatskolu - „Imri Elezi“. Iepazināmies ar skolu, pabijām vairākos kabinetos, bibliotēkā, sporta zālē. Katra valsts prezentēja savu mājas darbu par zinātnes tēmu. Tad tika izdalīti spageti un zefīriņi, no kuriem bija jāveido pēc iespējas augstāks tornis. Mēs no uzvarētājiem Horvātiem atpalikām par nepilniem 5 cm. Vēlāk mums bija iespēja pagaršot viņu nacionālos ēdienus, kas ir atšķirīgi no mums pierastajiem. Vakarā mēs pastaigājāmies pa Skopje un vērojām saulrietu.

otrdiena:
        Tā pat kā pirmdien, brokastis ēdām 8:30. Pēc brokastīm devāmies uz mošeju - Mustafa Pašina. Lai tur ieietu vajadzēja novilkt apavus un ar zeķēm varēja dodas iekšā. Meitenēm un sievietēm mošejās ir atļauts ieiet tikai ar galvas segu.
WhatsApp Image 2022 05 10 at 9.14.51 PM        Pēc mošejas devāmies apskatīt Skopjes cietoksni. Tas atrodas pilsētas augstākajā punktā un vairakkārt zemes trīcēs cietis. Pēc pēdējās nav atjaunots .Restorānā “Kachamak”, mēs nogaršojām Maķedoniešu tradicionālo kukurūzas pārslu putru ar sāļo sieru un turku tēju. Tālāk gājām uz Skopjes centru un iegriezāmies “Maķedonijas Nacionālajā Galerijā”, kur apskatījām mākslinieka Dimitar Kondovski darbu izstādi. Apskatot, Mātes Terēzes muzeju māju, uzzinājām jaunu informāciju par viņu un viņas labajiem darbiem. Atgriežoties viesnīcā, izmēģinājām luxnumura piedāvāto iespēju – burbuļvannu.

Kā parasti savu rītu sākām ar brokastīm, tad ar autobusu braucām uz Ohridu. Ohridā devāmies apskatīt Svētās Sofijas katedrāli un Svētā Jāņa baznīcu. Baznīca celta uz klints pašā ezera krastā. Apskatījām arī Ohridu un ezeru, kuri 1980. gadā tika iekļauti UNESCO pasaules mantojuma objektu saraktā. Tālāk braucām uz Strugu. Pastaigājām pa mazajām ieliņām, iegādājāmies suvenīrus. Atpakaļ ceļš uz Skopji pagāja diezgan ātri un jautri, jo sadraudzējāmies ar dalībniekiem no citām valstīm, un kopā daudz dziedājām un smējāmies.

Šodien mēs braucām uz kalnu Vodno. Lai nokļūtu pašā kalna virsotnē, mums vajadzēja izmantot  trošu ceļu. No kalna virsotnes pavērās brīnišķīgs skats uz visu pilsētu. Kalna  virsotnē atrodas viens no lielākajiem krustiem pasaulē “Millennium cross”.  Bijām dabas muzejā un apmeklējām zooloģisko dārzu, kur apskatījām dažādus dzīvniekus, un daudzus no tiem dzīvē redzējām pirmo reizi. Visvairāk mums patika ziloņi, pingvīni un surikāti. Vakariņojām restorānā “Kachamak, kur mums izsniedza sertifikātus par dalību projektā.