20.novembrī 10.a klase un 12ab klases piedalījās fokusa grupu pētījumā par to, kādas darba klades patīk Latvijas skolēniem. Skolā viesojās Igaunijas uzņēmums Realister OÜ, kurš ir izaugudzis no skolēnu uzņēmuma kas ražo dažādus zīmolus Latvijai (https://formuluklade.lv/, Klade Asistente, Formulu Klade sakumskolai, Motik!), kā arī Igaunijai (https://valemivihik.ee/, https:/ /tudeng.ee/ utt.). Latvijas tirgū uzņēmums strādā jau vairāk nekā 10 gadus . Aizraujošā gaisotnē tapa vērtīgas atziņas, kuras palīdzēs pilnveidot uņēmuma pruduktus.
"Mūsu skolas tautas deju kolektīva “Pasaciņa” 4., 5.-9. un vidusskolas grupas piedalījās ikgadējā koncertā “Mazā Eiropiāde” , kura norisinājās Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 23.novembrī.
Dažiem tas bija pirmais koncerts, katram savs uztraukums, bet kad sākām dejot, viss uztraukums pazuda, acis mirdzēja un smaidi bija līdz ausīm!
Kad nodejojām savas dejas, baudījām koncertu no skatītāju rindām! Paldies Indrai Filipsonei un Nadīnai Neimanei-Gardovičai par koncerta organizēšanu un Kultūras pilij "Ziemeļblāzma" par uzņemšanu! Vienmēr prieks atgriezties šajā skaistajā pilī!
28.novembrī mūsu 5.-9.klašu grupa viesojās Rīgas Jāņa Šteinhauera vidusskolā pie mūsu draugiem - tautas deju kolektīva "Asni". Paldies "Asniem" un viņu kolektīva vadītājiem par sirsnīgo uzņemšanu un jauko koncertu dažāda vecuma bērniem. Pēc koncerta dejotāji bija nopelnījuši nelielu ballīti par ko bija ļoti priecīgi!
TDK "Pasaciņa" deju sezona rit pilnā sparā! Turpinam gatavoties Ziemassvētku koncertiem!"
Tautas deju kolektīva ""Pasaciņa" vadītāja,
Zane Jozefa
2024. gada 7. novembrī Rīgas Šaha skolā norisinājās Rīgas pilsētas starpskolu sacensības šahā jaunākajai grupai (2013. gadā dzimuši un jaunāki bērni), kopā pulcējot 52 dalībniekus. Lielākā daļa dalībnieku bija ar augstākām sporta klasēm šahā (I un II).
Mūsu skolas pārstāvji Amina Viktorija Zālīte no 3.b un Kirils Baklanovs no 4.b klases, kuriem abiem ir III sporta klase, izcīnīja godpilno 16.vietu no 27 skolu komandām.
Vairāk informācijas: https://sahaskola.lv/rezultati-jaunakaja-grupa-rigas-pilsetas-starpskolu-sacensibas-saha/
Šahs ir stratēģiska galda spēle un intelektuālais sporta veids. Šī spēle ir prāta sacensība starp diviem partneriem, noteiktā secībā pārvietojot figūras (izdarot gājienus) saskaņā ar pieņemtiem noteikumiem.
Šahs māca mums analītiski raudzīties uz katru pozīciju un attīsta loģisko domāšanu, kas noder arī reālajā dzīvē, plānojot, prognozējot un pieņemot dažādus lēmumus.
Pirmdien, 2.decembrī plkst.13.20 tiek aicināti interesenti (2.-3.klašu skolēni un citi) pievienoties skolas šaha pulciņam, kas šogad ir atjaunots, balstoties uz skolēnu un vecāku iniciatīvas.
Nodarbības vadīs Ivans Koļesņikovs, kas notiks pirmdienās no plkst.13.20-14.20😊 Gaidīsim Tevi!
7.decembrī t/c Domina no 10.00-17.00 notiks skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits Bazārs”. No mūsu skolas piedalās 3 SMU “Clippy”, WeWood un PlanetWay. Atbalsti savējos! Ja Tev patīk WeWood produkts, nobalso par to ar “Patīk” JALatvia Facebbok lapā pie Eiropas kartes attēla.
21. novembrī karjeras seminārā "Jaunietis darba tirgū: izglītība un darbs pēc vidusskolas" īpaša uzmanība tika pievērsta portālam Prakse.lv, kas jauniešiem piedāvā iespējas atrast prakses un darba vietas dažādās profesionālajās nozarēs gan vidusskolēniem, gan studentiem.
Uzzinājām, ka akadēmiskais bakalaurs vairāk fokusējas uz teorētiskajām zināšanām un prakses vietas ir jāmeklē pašiem studentiem, kamēr profesionālais bakalaurs iekļauj arī prakses iespējas, nodrošinot praktiskās iemaņas, pārbaudot iegūto zināšanu pielietojumu praksē un pirmo darba pieredzi.
Interesants fakts tika minēts par Prakse.lv piedāvāto virtuālo praksi un testiem, kas pieejami pie katras profesijas, lai palīdzētu jaunietim izvēlēties piemērotāko karjeras jomas virzienu.
Lekcijas laikā izskanēja jautājums: vai izglītība patiešām ir svarīga un kāpēc? Diskusijā tika izteikti dažādi viedokļi- “jā ir svarīgi, bet nav galvenais” 70% 11.klases skolēniem un 30% - teica, ka ”galvenais ir pieredze un prakse”. Izspēlējām arī darba intervijas grupās, ko lektore bija sagatavojusi.
Mums stāstīja arī par Biznesa augstskolas Turība programmām, ka studentiem ir iespēja piedalīties Erasmus programmās un studēt ārvalstīs.
Nodarbības laikā tika izceltas pieprasītākās profesijas gan Latvijā, gan pasaulē – programmētāji, skolotāji un inženieri, kas šobrīd ir īpaši aktuāli, kā arī ieteikts izmantot tādas platformas kā Algas.lv, CVmarket un Europass sava CV izveidošanai, lai palīdzētu darba vai prakses meklējumos. Paldies!
Erīna Pogele un Ennija Keita Ellere 11.b
26.novembrī mūsu skolas ukraiņu skolēni devās uz Mežaparku, lai iepazītu Dziesmu un deju svētku tradīcijas vēsturisko gaitu, izdzīvotu svētku emocijas un izzinātu to norises vietu – Mežaparka Lielo estrādi “Sidraba birzs”.
Nodarbības laikā skolēni guva izglītojošu, emocionāli un intelektuāli rosinošu pieredzi, iepazina Dziesmu un deju svētku būtiskākos simbolus, piedzīvoja svētku emocijas to norises vietā.
Muzejpedagoga pavadībā skolēni izzināja ekspozīciju no Līgo karoga kopijas izpētes līdz multimediālās instalācijas “Lielākais koris pasaulē” vērošanai, kas 128 ekrānu vairogos atklāj dziesmusvētku stāstu, piedzīvojot kopkora spēku.
Nodarbības noslēgumā kopīgi tika pārrunāti jaunie iespaidi, tā stiprinot izpratni par Dziesmusvētku nozīmi kopības un piederības sajūtas spēcināšanā savai tautai un valstij.
13.novembrī ukraiņu skolēnu grupa sēdās autobusā, lai dotos aizraujošā ekskursijā Jelgavas virzienā. Galamērķī bērnus sagaidīja ekskursijas vadītāja, kura iepazīstināja ar orientēšanās piedzīvojuma “Latvijai pa pēdām” drošības noteikumiem, gaidāmajiem uzdevumiem.
Skolēni sastapās ar lieliem izaicinājumiem – orientēšanos pēc kartes, norāžu meklēšanu, uzdevumiem kontrolpunktos par Latvijas tapšanu un simboliem latviešu valodā, saliedējošiem pārbaudījumiem.
Bērni aizrautīgi darbojās radošā aktivitātē - sojas sveču liešanā, baudīja siltu kakao ar mini zefīriņiem, uz ugunskura ceptām desiņām, picu.
Pēc darbošanās svaigā gaisā bērni bija noguruši, bet gandarīti par piedzīvoto.
29.oktobrī mūsu skolā ciemojās aktieris, mūziķis Dzintars Lipors. Aizraujošā koncertlektorijā Ukrainas skolēni tika iepazīstināti ar kokļu daudzveidību – kādas ir atšķirības starp Kurzemes un Latgales kokli, starp etnogrāfisko un koncertkokli, un, kā kokles ir attīstījušās, gadiem ejot. Skolēni noklausījās dažādus kokles spēles veidus un atbildēja uz jautājumu - “Vai ar koklēm spēlē tikai tautasdziesmas?”.
Koncertlekcijā skolēni guva ieskatu kokļu vēsturē latviešu tautas vērtību kontekstā, sintezējot tās ar laikmetīgām iespējām. Mūziķis aicināja skolēnus pieredzēt, izmantojot kokli un dažādas mūsdienu elektroniskas iekārtas, improvizācijas un mūzikas radīšanas procesu.
Šonedēļ mūsu skolas 2013.gadi un jaunāki basketbolisti izcīnīja visas uzvaras gan grupu turnīrā, gan izslēgšanas spēlēs. Izcīnot iespēju spēlēt Rīgas reģiona finālā. Komanda spēlēja ļoti agresīvu un nesavtīgu uzbrukuma basketbolu, kā arī agresīvi sedza pretinieku.
Patriotu nedēļa – arī tā mēdz dēvēt šīs dienas, kas ienes gaismu citādi rudenīgi dzestrajā novembrī. Taču patriotisms nav ieliekams laikā un telpā. Tas mums latviešiem nāk no pagātnes un ir vērsts uz nākotni, tas ir mūsu tautas likteņmēnesis, kurā ir norisinājušies svarīgi pagriezieni vēstures gaitā. Tās ir piemiņas dienas, tie ir svētki. Mūsu skolā par tiem runāja stundās, klašu grupās un visas skolas mērogā.
11. novembrī Rīgas 25. vidusskolas 10.-12.klašu audzēkņi devās uz Mežaparka Lielo estrādi, kur noklausījās koncertlekciju “Veltījums Lāčplēsim”. Koncertlekcija ļāva katram no audzēkņiem aizdomāties par 11. novembra notikumiem tālā pagātnē un izprast cik tie ir bijuši nozīmīgi mūsu valsts vēsturē. “Mēs izbaudījām šos priekšnesumus un stāstus, domāju, ka katrā no mums iedegās kāda liesmiņa, kas deg patriotismā pret savu valsti Latviju!”: saka 10.klases skolniece Emīlija. Pēc tam audzēkņi devās uz Brāļu kapiem vai Prezidenta pili nolikt svecītes.
15.novembrī no agra rīta tika veidota gaismas instalācija "Latvijai 106" un "gaismiņu ceļš" pie skolas, vēlāk koncerti par godu svētkiem, kuru sniedza skolas audzēkņi gan ar dziesmām, dzeju, kā arī dejoja skolas deju kolektīvs “Pasaciņa”.
16.oktobrī noslēdzās eseju konkurss skolēniem un studentiem “Es un Eiropas Savienība”, kurā piedalījās skolēni no Latvijas skolām. Konkursa mērķis bija parādīt savu valsti, savu skolu, pašam sevi kā līdztiesīgu, brīvu vienotas visas Eiropas un Latvijas pilsoni. Mūsu skolā esejas rakstīja 10.-12.klašu audzēkņi. Noslēguma pasākumā piedalījās augstskolu pasniedzēji, kuri vērtēja darbus - Sanita Osipova Latvijas juriste, tiesnese, tiesību zinātniece un augstskolas pasniedzēja, profesori Jānis Grasis, Jānis Pleps, Dace Melbārde Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, Ivars Ījabs Eiropas Parlamenta deputāts u.c. pasniedzēji. No mūsu skolas tika godināti astoņi laureāti. Īpaši godināts tika Lukjans Harčenko no 12.b klases, kurš eseju drīkstēja rakstīt ukraiņu valodā. Visu pasākumu organizēja Arvīds Dravnieks - biedrības Publisko tiesību institūts izpilddirektors.