Pirmo reizi sacensību vēsturē - LATVIJAI zelts

PRANGLIMINE - WORLD CHAMPIONSHIPS
Riga, Latvia 09.05.201

miksike1

Sveicam ar fantastiskajiem rezultātiem mūsu skolas “zelta puikas”!
Pirmo reizi sacensību vēsturē LATVIJAI zelts

Voiceks Ivanovskis 3.a klase 1.vieta 1.-3.klašu grupā (zelts)
Sebastians Ivanovskis 2.a klase 3.vieta 1.-3.klašu grupā (bronza)
Rihards Bekasovs 6.a klase 4.vieta 4.-6.klašu grupā (bronza)
Lorens Kaužēns 6.a klase 15.vieta 4.-6.klašu grupā
Ivars Žeibe 4.b klase 20.vieta 4.-6.klašu grupā
Reinis Millers 6.a klase 23.vieta 4.-6.klašu grupā
Ēriks Ivanovskis (Voiceha un Sebastiana tētis) 5.vieta pieaugušo grupā

Projekta „Rēķini galvā” World Championship 2015 starptautiskais fināls 9. maijā notika Latvijā, Rīgas 28. vidusskolā. Spēkiem mērojās labākie galvā rēķinātāji - nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji, no Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas un Latvijas.

Izcilākie 118 rēķinātāji mērojās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā. Sacensību dalībnieki, tāpat kā nacionālajā atlasē, sacentās 4 vecuma grupās. Viņu sacensību laikā gūtie rezultāti „tiešraidē” nonāca rezultātu tabulā, kur līdzjutēji, skolas svinību zālē uz lielā ekrāna, gan mājās pie saviem datoriem, varēja sasniegumus salīdzināt ar citu, šī vecuma grupas dalībnieku rezultātiem!

Šogad 28. starptautiskās kārtas dalībnieki no Latvijas sīvā konkurencē tika nominēti no 84 nacionālajā kārtā uzvarējušajiem finālistiem. Pavisam kopā nacionālajās atlases kārtās dalībvalstīs piedalījās vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku. Latvijas izlasei šī bija līdz šim veiksmīgākā dalība. Tika gūtas vairākas godalgotas vietas - medaļas.

1.-3.klašu vecuma grupā 1. vietu ieguva Voicehs Ivanovskis un 3. vietu Sebastjans Ivanovskis no Rīgas 25. vidusskolas 2. klases,

4.-6.klašu vecuma grupā 2. vietu ieguva Aleksandrs Semjonovs no Rīgas 66. vidusskolas 6. klases,

7.-12.klašu vecuma grupā zēniem 2. vietu ieguva Renārs Tutiņš no Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klases, veterānu klasē vīriešiem 3. vietu ieguva Andis Ogorodovs no Lizuma.

Bija padomāts arī par interesantu kultūras programmu. Viesiem bija iespēja iepazīties ar Vecrīgu. Vakarā sacensību dalībnieki no ārzemēm un Latvijas Rīgas 28.vidusskolā izklaidējās kopīgā atpūtas vakarā. Kultūras programmas ietvaros, dalībniekiem no dažādām valstīm, piedaloties kopīgās aktivitātēs, bija iespēja iepazīt vienam otru, iepazīt dažādu zemju kultūru un tradīcijas. Tās veicināja savstarpēju komunicēšanos un valodas prasmes reālu pielietojumu.

Sacensību noslēgumā dalībniekus uzrunāja „Microsoft Latvija” Izglītības sektora vadītājs Baltijā Rolands Ozoliņš.

Liels paldies jāsaka Rīgas  un Jūrmalas pašvaldībām, kas finansiāli atbalstīja savu dalībnieku piedalīšanos starptautiskajās sacensībās. Paldies sakām arī projekta Latvijas kārtas balvu fonda veidotājam -Microsoft Latvija un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Par dalībnieku vienotiem formas krekliņiem parūpējās Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija LETERA,

Turnīrs tika novadīts pēc starptautiskās izglītības projektu atbalsta grupas “Miksike” (Igaunija, Tartu) izstrādātās metodikas.

Pēc turnīra „Rēķini galvā” ciklogrammas nākamajam starptautiskajam turnīram jānotiek Slovēnijā, taču arī Lietuva ir izteikusi gatavību organizēt starptautisko finālu pie sevis. Par to, kurā valstī tiksimies nākamgad, lems projekta vadības grupa.

Raksts no e-skola.lv

Sīkāka informācija par sacensībām un projekta plāniem aplūkojama www.miksike.lv

miksike_2015