Projekts PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? 08.12.2022.

“Esmu izredzēts, jo pat tumšajā gadalaikā ir iespēja ikdienā redzēt sauli.” Ar šiem vārdiem un stāstu Rīgas 25. vidusskolā 5. – 12. klašu grupā dalījās “AirBaltic” pilots (kapteinis) Pēteris Zaretoks. Skolēni bija ļoti ieinteresēti, klausījās un uzdeva jautājumus mūsu viesim. Uzzināja arī par stjuarta profesiju un ko vari darīt jau šodien, lai novērtētu un attīstītu savas prasmes, zināšanas, mentālo un fizisko veselību.
       Šis ir tikai viens no daudziem veiksmes stāstiem par cilvēku, personību, profesionāli – Pēteri, kurš bija un joprojām ir ieinteresēts savās ikdienas darba gaitās, bija un ir pareizi motivēts, jo mācījās un joprojām mācās, pozitīva attieksme pret sevi un citiem ir - Mīli savu tuvāko kā sevi pašu.
       Projekta vadītāja Inga Bite teic: “Tā mēs katrs savu lielo puzli, ko saucam par dzīvi, lēnām varam likt kopā, lai nonāktu pie atziņas, ka svarīgs ir virziens, vieta un lieta, kas mūs katru patiesi interesē. Ja ir zināms karjeras darbības virziens, tad svarīgi ir satikt īstos cilvēkus, kuri tevi motivē, paceļ un iedvesmo. Ej meklē, uzzini, jautā, atkal interesējies, nevienā brīdi nebeidz izzināt to, kas tevi aizrauj. Man vēl radās jauna atziņa, ka Pilota profesiju nevar izzināt no pasažiera skatu punkta. Paldies Pēterim Zaretokam un skolas darbiniekiem, kuri palīdz jauniešus iesaistīt sevis un darba pasaules izziņas nodarbībās”.
       Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).