Policijas darbs un profesija- policists 08.03.2023.

9.abc klašu skolēni 8.martā tikās ar valsts policijas darbiniekiem no Valsts policijas Prevencijas nodaļas. Pie mums skolā viesojās Arvīds Škavronskis (speciālists) un Ruslans Gasanhanovs (policijas kapteinis). Policijas darbinieki skolēnus izglītoja par policijas darbu un struktūrvienībām Latvijā un Rīgā, kā tiek organizēts kārtības policijas darbs un kriminālpolicijas darbs.

Speciālisti stāstīja, ka policijas darbs ir grūts un atbildīgs, prasa lielu fizisko un emocionālo slodzi. No viņu sacītā: “Grūtākais darbā – būt un palikt godīgam. Svarīgākais policijas darbā ir palīdzēt cilvēkiem, jo viņi Tev uzticas… Komunikācijas prasme palīdz veidot sarunas un uzticēšanos ar cilvēkiem, kas savukārt palīdz risināt dažādas lietas par pārkāpumiem”.

Valsts policijas darbiniekiem, jo īpaši vecākajam virsniekam (vecākais speciālists policijas darbā), jāprot pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību un iniciatīvu, veikt darbu individuāli, komandā vai vadīt citu cilvēku darbu un prast rast risinājumus mainīgos vai neskaidros apstākļos, paaugstināta stresa un sarežģītās dienesta situācijās, operatīvi rīkojoties paaugstinātas bīstamības situācijās.

Policijas darbu var studēt Rīgas Stradiņa universitātē - 4 gadi, ja vēlies būt vecākais speciālists. Ja vēlies ātrāk uzsākt darba gaitas, plāno studijas Valsts policijas koledžā, kur vari iegūt divas kvalifikācijas-  Valsts policijas jaunākais inspektors (10 mēneši) vai Valsts policijas jaunākais virsnieks (2,5 gadi).

Lai veicas un paldies mūsu ciemiņiem!