Policijas darbs un profesija- policists 08.03.2023.

Policijas darbs un profesija- policists 08.03.2023.

      9.abc klašu skolēni 8.martā tikās ar valsts policijas darbiniekiem no Valsts policijas Prevencijas nodaļas. Pie mums skolā viesojās Arvīds Škavronskis (speciālists) un Ruslans Gasanhanovs (policijas kapteinis). Policijas darbinieki skolēnus izglītoja par policijas darbu un struktūrvienībām Latvijā un Rīgā, kā tiek organizēts kārtības policijas darbs un kriminālpolicijas darbs.

      Speciālisti stāstīja, ka policijas darbs ir grūts un atbildīgs, prasa lielu fizisko un emocionālo slodzi. No viņu sacītā: “Grūtākais darbā – būt un palikt godīgam. Svarīgākais policijas darbā ir palīdzēt cilvēkiem, jo viņi Tev uzticas… Komunikācijas prasme palīdz veidot sarunas un uzticēšanos ar cilvēkiem, kas savukārt palīdz risināt dažādas lietas par pārkāpumiem”.

      Valsts policijas darbiniekiem, jo īpaši vecākajam virsniekam (vecākais speciālists policijas darbā), jāprot pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību un iniciatīvu, veikt darbu individuāli, komandā vai vadīt citu cilvēku darbu un prast rast risinājumus mainīgos vai neskaidros apstākļos, paaugstināta stresa un sarežģītās dienesta situācijās, operatīvi rīkojoties paaugstinātas bīstamības situācijās.

      Policijas darbu var studēt Rīgas Stradiņa universitātē - 4 gadi, ja vēlies būt vecākais speciālists. Ja vēlies ātrāk uzsākt darba gaitas, plāno studijas Valsts policijas koledžā, kur vari iegūt divas kvalifikācijas-  Valsts policijas jaunākais inspektors (10 mēneši) vai Valsts policijas jaunākais virsnieks (2,5 gadi).

Lai veicas un paldies mūsu ciemiņiem!

 

 

Tīmekļvieta izmanto sīkdatnes

Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, nepieciešamās sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mērķauditorijas atlases nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē.