Piesakieties izaicinājumam “Nē – veipošanai! Jā – ceļojumam!” un kļūstiet par “NĒ klasi”!

No 8. līdz 19. maijam Pusaudžu dienu laikā (www.pusaudzudienas.lv ) aicinām skolēnus no visas Latvijas skolām pieteikt savu klasi 12  dienu izaicinājumam  un atteikties no veipošanas, lai kopīgi cīnītos par galveno balvu – klases ceļojumu uz Igauniju.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktos dalībai izaicinājumā “NĒ klase”:  jāvienojas visai klasei, jāizvirza klases līderis un jāinformē skolotājs. Piedalīties var ikvienas skolas 6.–12. klase un tehnikumu kursi.

Pieteikties izaicinājumam var šeit:

vai mājaslapā www.pusaudzudienas.lv , aizpildot anketu.

Kas jādara izaicinājuma ‘NĒ klase” laikā?

• Izaicinājuma laikā visi klases skolēni 12 dienas nelieto veipus. Katru dienu visi uzzina un apgūst vienu iemaņu vai prasmi, kas stiprina spēku pateikt nē. Par to jāveic ieraksts "NĒklases" plakātā.
  • Izaicinājuma 1. dienā  jāuzņem klases foto pie kampaņas plakāta un jānosūta mums uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Šis foto apliecina klases gatavību uzsākt izaicinājumu!
  • Izaicinājuma 12. dienā jānofilmē 30 sekunžu video ar aicinājumu citiem pusaudžiem visā Latvijā.
  • Jāgaida rezultāti!

Un, iespējams, tieši jūsu klase dosies kopīgā ceļojumā uz Igauniju!

Ieguvums arī pedagogiem, skolai un vecākiem!

Skolām, kuru klases pieteiksies dalībai izaicinājumā “NĒ klase”, tiks piedāvāti materiāli par pierādījumos balstītām veipošanas prevencijas aktivitātēm:

1. PowerPoint prezentācija un vienas klases nodarbības apraksts ar zinātniski pamatotu informāciju par veipiem;
  2. vebināra ieraksts par atkarībām, veipošanu, vielu prevenciju kopumā;
  3. kontrolsaraksts par preventīvo pasākumu ieviešanu;
  4. uzvedības veidošanas un noteikumu labās prakses piemēri;
  5. vebināra ieraksts vecākiem – kā runāt un ko darīt, ja bērns sācis veipot vai smēķēt.

Lai saņemtu sagatavotos materiālus, skolām jāpiesakās, rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

SVARĪGI! Lai piedalītos, nav būtiski – šobrīd klasē veipo daudzi vai neviens. Visi būs ieguvēji, jo 12 dienu laikā apgūs prasmes un tehnikas, kas iemācīs pastāvēt par savām vērtībām un izvairīties no sliktām izvēlēm nākotnē.

Ar cieņu – Nils S. Konstantinovs un Pusaudžu dienu organizētāju komanda