Akcijas "Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2023" 20.04.2023.

Šodien pie mums skolā viesojās Rīgas Tehniskās universitātes asoc. profesors Aleksandrs Zajacs (Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūts - RTU HVAC education) akcijas ietvaros.

Stāstnieka vizītes tēma “Augstākās izglītības virziena izvēle un Eiropas atbalsts studiju procesam”.

10.-12.klašu skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par studijām RTU,  atbalsta un karjeras izaugsmes iespējām, ERASMUS+ projektiem, pieprasījumu un piedāvājumu, prasmēm, zināšanām un profesijām nākotnē Latvijā un Eiropā, arī par Zaļo kursu Eiropā, pasaulē un EKO domāšanu.

RTU jaunais zinātnieks ALEKSANDRS ZAJACS ir SAŅĒMIS Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un AS «Latvijas Gāze» Jauno zinātnieku balvu par siltumapgādes sistēmu pētījumiem, EIROPAS APKURES, VENTILĀCIJAS UN GAISA KONDICIONĒŠANAS FEDERĀCIJAS (REHVA) balvu un ir daudz citu sasniegumu, par ko īsti nevēlējās runāt.

Profesors pastāstīja, ka viņa lielākais sasniegums ir ģimene un bērni, ar ko viņš lepojas. … Jaunībā svarīgākais dzīvē ir mēģināt un eksperimentēt, lai saprastu, ko tu spēj un vari, ko vēlies un patīk darīt, lai būtu motivēts darīt lietas labāk. Vērtīgākais dzīvē katram ir  būt vajadzīgam un noderīgam cilvēkiem un sabiedrībai kopumā…, saprast, kādu labumu es varu dot citiem.

Profesora Aleksandra Zajaca vēlējums jauniešiem: “Maksimāli pieņemt visas iespējas un zināšanas, ko dod skola, skolotāji, ieklausīties, ko stāsta profesionāļi un mācīties. Ir svarīgi saprast, ka nākotne saistīta ar nepārtrauktu mācīšanos visas dzīves garumā- mūžizglītību…Paldies klausītājiem par patīkamu un pozitīvu iespaidu!”

Paldies un lai visiem veicas!