Latvijas IT eksāmens 6.-12.klašu skolēniem 2023

KARJERAS NEDĒĻA 2023
Latvijas IT eksāmens 6.-12.klašu skolēniem 18.-20.10.2023.
       Karjeras nedēļas ietvaros Valsts izglītības, attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centru organizēja Latvijas IT eksāmenu. Sākot no 18.-20. oktobrim, arī Rīgas 25.vidusskolā norisinājās IT eksāmena 1.daļa, kurā 6.-7., 8.-9., 10.-12.klašu skolēni piedalījās un varēja pārbaudīt savas zināšanas par informācijas tehnoloģijām jeb lietām, kuras ir saistītas ar datoriem un digitālajām prasmēm. IT eksāmens bija jāuztver kā izglītojošs pasākums, kas ļauj jauniešiem gan pārbaudīt savas zināšanas, gan iemācīties ko jaunu uzdevumu pildīšanas laikā.
       Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas eksāmenā piedalīties visiem skolēniem, pedagogs karjeras konsultante Irīda Morozova sadarbībā ar tehnoloģiju jomas koordinatori Ēriku Graudiņu izveidoja IT eksāmena grafiku, lai aptvertu visas 6.-12.klases. Eksāmens tika organizēts datorikas un informātikas stundu laikā, kuru vadīja mūsu skolas informātikas skolotāji Ērika Graudiņa, Marina Juzova u.c.
      Eksāmens ilga 40 minūtes katrai vecumgrupai, un bija iespēja atbildēt uz 30 jautājumiem un katram jautājumam bija doti 4 atbilžu varianti. Kā teica skolēni- bija viegli un grūti jautājumi.
      IT eksāmenam bija arī 2.daļa, kuru skolēni varēja paveikt ārpus stundām mājās. Šo daļu bija iespējams paveikt līdz 22.oktobra 23:59, 2.daļā bija jāizveido spēle par noteiktu tēmu. Katrai klašu grupai gan 1.daļa, gan 2.daļa tika pielāgota pēc zināšanu līmeņa. Kopumā no skolas IT eksāmena 1.daļā piedalījās 316 skolēni.
      Gaidām eksāmena rezultātus, kurus izsūtīs uz skolām!
      Milzīgs paldies par IT eksāmena norises skaidrojošo darbu skolēniem, ieinteresētību un atbalstu skolotājai Ērikai Graudiņai!