SIMULĀCIJAS SPĒLE "KLIMATNEITRĀLA PILSĒTA"

Gētes institūts arī šogad piedāvāja piedalīties simulācijas spēlē,kuru izmantoja 11.klases skolēnu komanda .
      2023. gadā simulācijas spēles projekts tiks turpināts modificētā formā. Projektā piedalās Latvija, Lietuva, Igaunija, Čehija, Polija, Dānija, Īrija, Apvienotā Karaliste un Apvienotie Arābu Emirāti.

No Latvijas piedalās:
• Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija
• Rīgas 25.vidusskola
• Jūrmalas Valsts ģimnāzija
• Rīgas Juglas vidusskola
• Salaspils 1. vidusskola

Simulācijas spēles “Klimatneitrāla pilsēta” laikā ikviens tās dalībnieks iejūtas izdomātas pilsētas administrācijas vadītāju, kustības “Fridays for Future” dalībnieka vai tūrisma biroja vadītāja lomā. Darbojās komisijās, kuras izstrādāja priekšlikumu, kā līdz 2030. gadam iespējams uz pusi samazināt pilsētas CO2 emisiju. Pilsēta vēlas kļūt par vienu no desmit zaļākajām pilsētām pasaulē. Vidēji ilgā laikā pilsēta grib kļūt “klimatneitrāla” un vairs nepiesārņot atmosfēru ar CO2, tā piedaloties zemes sasilšanas apturēšanā. Lai šo mērķi sasniegtu, spēlētāji pieņēma lēmumus, vienojās par pasākumiem un nonāca pie kopīga rezultāta.
       Pēc spēles skolēniem ir labāka izpratne par pilsētā notiekošo likumu pieņemšanas kārtību.
       Ģeogrāfijas stundas ietvaros skolēniem būs jāpēta reālā situācija Rīgā.
      Pētot Rīgas dažādās apkaimes, sekmīgāk varēs novērtēt cik klimatneitrāla ir Rīga.Pierādījumus Rīgas dažādai infrastruktūrai ,piesārņojumam,auto satiksmei,dažādai apbūvei ievietos ArcGIS Survey 123 un veidos prezentāciju ArcGIS StoryMaps vidē, kuru prezentēs ģeogrāfijas stundā. Darbs pie šī projekta vēl turpinās.