Latvijas Matemātikas skolotāju apvienības konference Rīgas 25.vidusskolā 2022.gada 7.oktobrī

Pagājušajā piektdienā pēc divarpus gadu pārtraukuma atkal savā apvienības konferencē satikās Latvijas matemātikas skolotāji. Šoreiz konferences nosaukums “Komunikācija matemātikas mācību procesā”, tikšanās vieta – Rīgas 25.vidusskola. Prieks par to, ka atkal varam kopā mācīties, apmainīties idejām un satikties viens ar otru.

Konferences sākumā noklausījāmies Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa videouzrunu republikas matemātikas skolotājiem, jaukus novēlējuma vārdus saņēmām gan no Rīgas domes vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītājas Anitas Pēterkopas, gan Rīgas 25.vidusskolas direktores Ingas Nesteres. Skolotāji ar prieku vēroja Rīgas 25.vidusskolas deju kolektīva “Pasaciņa” vecākās grupas priekšnesumus, kā arī mazos dziedātājus. Paldies vārdus teicām arī vienai no vecākajām un cienījamākām matemātikas skolotājām Latvijā - Annai Gustavai, kura joprojām, neskatoties uz saviem deviņdesmit gadiem, joprojām ir ierindā.

Šajā tikšanās reizē uzklausījām psihologu Edmundu Vanagu. Viņš mums stāstīja par pašvadītas mācīšanās pieeju, par mācīšanās stratēģijām, par atgriezeniskās saites duālo dabu. Un kā nu bez mūsu galvenā matemātiķa – Jāņa Vilciņa, kurš ir VISC vecākais eksperts. Šajā reizē Jānis Vilciņš dalījās pārdomās par domāšanu un matemātikas mācīšanu. Viņa prezentācija tuvu sasaistījās ar psihologa Edmunda Vanaga izteiktajām idejām. Uzklausījām arī Ilzi Franci – Latvijas Universitātes SIIC vadošo pētnieci. Viņas prezentācijas tēma – “Kā palīdzēt skolēniem veidot izpratni”.

Pēc pusdienu pauzes matemātikas skolotāji piedalījās četrās meistardarbnīcās. Divas no meistardarbnīcām vadīja Rīgas 25.vidusskolas matemātikas skolotājas. Viena no tām – “Lietišķā matemātika uzņēmējdarbībā un ekonomikā”, kuru vadīja Inguna Gustava, otra –“Gudri un gardi. Matemātika ikdienā”, kuru vadīja Rūta Hermane. Vēl bez tam meistardarbnīcas vadīja Maruta Avotiņa sadarbībā ar Gunu Brendu Poguli, kuras pārstāvēja LU A.Liepas NMS. Viņu vadītā darbnīca – “Kā zināt, ko rakstīt uzdevuma risinājumā?”. Ceturtajā meistardarbnīcā skolotāji iepazinās ar Natālijas Sergejevas darbu pie mācību grāmatas “Matemātika I. Pārbaudes darbi “ plānoto saturu.

Un tad – konferences noslēguma daļa, kuras vadītāji bija Rīgas 25.vidusskolas skolēni. Skolotāji spēlēja matemātiskās spēles, kā arī piedalījās citās aktivitātēs ar par šo tēmu. Bija jautri un interesanti.

Paldies Matemātikas skolotāju apvienības vadītājām par domu atjaunot tradicionālās skolotāju tikšanās reizes, kā arī kolēģiem par atsaucību un ieinteresētību! Atkaltikšanās bija produktīva!

Rīgas 25.vidusskolas matemātikas skolotāja,
direktores vietniece izglītības jomā Gita Šulce