Erasmus+ 2016.-2018. projektu noslēguma pasākums Tallinā
Sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi atsāka savu darbību skolas vēstures muzeja padomē. Viens no pirmajiem notikumiem bija iepriekšējā gada Erasmus+ projektu noslēguma pasākums Tallinā.
Jau vasarā audzēkņi kopā ar skolotājiem sāka plānot kopīgu ekskursiju, kas būtu kā kopsavilkums pagājušajā mācību gadā padarītajam darbam un arī ievads jaunajam Erasmus+ projektam “Ūdens ilgstpējība”.
Tā nu 21. septembrī trīsdesmit audzēkņu un trīs skolotāju grupa agrā rīta stundā satikās pie skolas durvīm, lai dotos kopīgā braucienā uz kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Turpceļā, kad ceļotāji vēl miegaini berzēja acis, gids visus izklaidēja ar interesantiem stāstiem par Tallinu, dažādām anekdotēm un dalījās savā pieredzē no agrākām ekskursijām. Tāpat viņš izsniedza katram lapu ar noderīgām frāzēm un vārdiem igauņu valodā, kā arī Tallinas kartes. Nu ceļinieki patiešām bija gatavi piedzīvojumam.
Pirmais pieturas punkts bija ūdenskritums nelielā pilsētiņā Keilā, netālu no Tallinas. Sešus metrus augstais ūdenskritums no malas izskatījās patiešām iespaidīgi. Tieši šī iemesla dēļ mūsu skolēniem pavisam noteikti vajadzēja to izpētīt tuvāk. Uzreiz pēc tam audzēkņu grupa devās uz Tūrisalu augstajiem klinšu krastiem, no kuriem pavērās skats uz jūru zem klintīm. Panorāmu gandrīz nemaz neaizsedza klinšu pakājē augošo koku virsotnes.
Un tad jau ceļinieki bija ieradušies savā galvenajā brauciena mērķī – Tallinā. Atstājuši autobusu netālu no prāmju ostas, visi devās garā pastaigā pa Tallinas vecpilsētu. Skaistie nami nemaz tik ļoti neatšķīrās no dzimtās Rīgas ielām, taču te valdīja pavisam cita atmosfēra. Ekskursantiem tika dota iespēja palūkoties uz pilsētu arī no augšas. Mēs apmeklējām 3 skatu laukumus – citu par citu augstākus. No tiem pavērās patiesi apbrīnojama aina uz pilsētas panorāmu. Koku lapas tur vēl nebija iekrāsojušās dzeltenajos toņos, tāpēc izskatījās, ka visa Tallina patiesībā ir viens milzīgs zaļš parks. Pēc kopīgās ekskursijas skolēniem tika dots arī nedaudz brīvā laika, kad apskatīt interesantākos objektus, ieiet kādā veikalā vai nopirkt suvenīrus.
Diemžēl pēc tam bija pienācis laiks doties uz māju pusi. Arī paši ekskursijas dalībnieki nu jutās moži un enerģiski, tādēļ transportlīdzeklī vairs nevaldīja miers vai klusums. Skolēni nu pilnā balsī dziedāja dažādas dziesmas latviešu un angļu valodās.
Ekskursanti apstājās kādā Pērnavas lielveikalā. Daži izmantoja brīvo laiku tajā, lai mierīgi iepirktos, bet citi atrada laiku nofotografēties foto būdiņā, kas pavisam noteikti nebija paredzēta tik daudziem cilvēkiem. Bet galu galā, tas bija interesanti.
Pie Pērnavas iegriezāmies kafejnīcā kur mūs jau gaidīja siltas un gardas pusdienas. Pēc piedzīvojumiem bagātās dienas tas bija tieši tas, kas vajadzīgs lai papildinātu spēkus un būtu gataviem turpināt ceļu. Tajā pašā kafejnīcā notika arī oficiāla muzeja padomes sapulce, kurā skolotāji iepazīstināja dalībniekus ar jaunā Erasmus+ projekta “Ūdens ilgstpējība” idejām un saturu. Šo sapulci noslēdza unikāls notikums, kas varētu kļūt par tradīciju. Jaunie dalībnieki no desmitās un devītajām klasēm, kuri vēl nebija strādājuši projektā tika iesvētīti padomes locekļu kārtā.
Kā pēdējā aktivitāte pēc mielasta bija skatu torņa apmeklējums. Ekskursanti kopīgi pievārēja neskaitāmi daudz pakāpienu, lai galu galā palūkotos uz kaimiņzemi Igauniju no putna lidojuma. Viņiem izdevās arī pagūt ieraudzīt saulrietu virs jūras ūdeņiem, atrast sēnes un pat paskraidīt pa mežu, cenšoties noķert vienam otru.
Un tad gan jau bija pienācis laiks mājupceļam. Vairs nebija nekādu pieturu līdz pat pašai Rīgai. Tomēr vairākas stundas garais ceļš nemaz nelikās nogurdinošs un ne mirkli nebija garlaicīgs. Galu galā skolēni un pasniedzēji atzina, ka patiesībā laiks bija paskrējis un diena beigusies negaidīti ātri. No tā var secināt vienu: ceļojums, bez šaubām, bija izdevies. Visi brīnišķīgi pavadīja laiku un noteikti vēl ilgi atcerēsies šo pēdējo silto rudens dienu, ko pavadīja kopā ar draugiem Igaunijā.
Rakstu sagatavoja Laura Bukēviča 12.a klase