European Active Citizenship Sipoo

IMG 20170510 WA0000     Pats brauciens uz vēsturisko pilsētu Sibbo tika plānots, lai piedalītos Erasmus+ projektā "European Active Citizenship".
      Ceļojums sākās ar agro sapulci skolas sienās, kur mēs apspriedām aktuālos jautājumus un gaidāmos darbus. Jau 12.20 mūs gaidīja mūsu lidmašīna. Lidojums bija pārsteidzami īss. Nepaspējām izlidot kā mums jau bija jālaižas lejā. Ierodoties lidostā, mūsu stāsts varēja sākties. Pa ceļam uz KVS skolu mūs pārsteidza tas cik Helsinki ir līdzīgi mūsu sirdij tuvai Rīgai, bet tanī pašā brīdi šeit bija kaut kas svešs, kaut kas, kas lika atcerēties, ka neesam savā dzimtenē. Cauri mašīnas logiem iepazināmies ar neaprakstāmi interesantām, vēsturiskām mājām, kuras tikpat kā visas ir sarkanās vai dzeltenās krāsās. Uzreiz radies jautājums kāds iemesls ir šādam konkrētam krāsojumam- izrādās, ka jau kopš senseniem laikiem ir radusies tradīcija savas mājas krāsot tieši šādās krāsās, lai vēl jo vairāk izjust šīs pilsētas atmosfēru.
      IMG 20170510 WA0015Ar degsmi sirdī mēs satikām mūsu viesģimenes pie jaunās Sibbo KVS skolas. Ikviens no mums iepazinās ar savu jauno ģimeni un devās tiem līdzi izzināt šīs valsts kultūru.
      Pēc citu vārdiem varēja saprast, ka ko tādu nebijām gaidījuši- no ārpuses ieturētas, parastas mājas sevī slēpj karalisko inteleģenci, glaunumu. Jau kad katrs ieradās savās jaunās mājās, visi uzdāvināja daļiņu no mūsu Latvijas- kārumus, suvenīrus- jebko, kas liktu iemīlēt mūsu dzimteni.
      Nākamais rīts-jauna valsts, citi cilvēki- kā jau mums ieraksts, devāmies uz skolu plkst. 8.00. Tur mūs sagaidīja viesmīlīgie somi. Jau pirmajā dienā esot šinī skolā, mēs uzzinājām interesantus faktus,piemēram, ka Somijā viss tiek dalīts divās daļās somiem un zviedriem. Pat tie paši bērni bērnudārzos ir ielenkti divās dažādās pasaulēs. Kā arī to, ka modernizētajā skolā ir pilnīgi normāli staigāt pa grīdu bez apaviem, spēlēt biljardu vai galda hokeju kādā starpbrīdīvai arī, ja jūties noguris - pagulēt. Pēc citu domām tieši šāda atmosfēra liek labāk iejusties skolas sienās.
      Jau vēlāk mums notika sadraudzības spēles starp visu valstu skolniekiem, kur atraktīvi un pilni dzirksteļu mēs iepazināmies ar jauniem cilvēkiem, spējām atslābināties un iejusties trakulīgā,bet tajā pašā brīdī klusā Somijas atmosfērā.
      Kopīgas pusdienas, stāsti, smiekli, kopīgi uzdevumi, jauni draugi, jauni piedzīvojumi-lūk tieši tas ir kāpēc mēs esam šeit un daram savu darbu tieši šobrīd, tieši tagad. Un ar nepacietību gaidam pretīmnākošos jaunos uzdevumus, radioraidījumu ierakstus, kurus gatavojām jau Rīga, būs jauni darbi, jauni piedzīvojumi, kas mūs sagaidīs turpmākās dienās!

Linda Falaļejeva