Latvijas bankas konkursā "Mana Latvija" apbalvo arī mūsējos!

ml1     31. martā, mūsu skolas audzēknis Gustavs Pētersons ( 5.c ), I.Zelča un R.Hermane, piedalījās Latvijas Bankas rīkotā pasākumā , kurā tika apbalvoti labāko darbu autori, pedagogi un vecāki.

Latvijas Banka no 2016. gada 14. novembra līdz 2017. gada 10. janvārim organizēja bērnu zīmējumu atklāto konkursu eiro kolekcijas monētas "Mana Latvija" dizaina izstrādei. Šis bija jau trešais Latvijas Bankas organizētais bērnu zīmējumu konkurss, un tajā varēja piedalīties bērni, kuri vēl nebija sasnieguši 13 gadu vecumu.

Konkursā aicinājām bērnus zīmēt monētu kā dāvanu Latvijas Republikai tās 100 gadu jubilejā un atspoguļot monētā savu individuālo Latvijas un Latvijas valsts redzējumu visplašākajā izpratnē – Latvijas valstiskums un valstiskuma simboli, vēstures fakti, pagātnes un mūsdienu kultūras vērtības un sasniegumi, flora un fauna, skola, ģimene, sadzīve un vaļasprieki.

Autors:Gustavs Pētersons ( 5.c )ml4
Starp 10000 darbu, nepalika nepamanīts Gustava darbs.

M.A.Aržanovska intervēja Gustavu par dalību projektā.
Melisa:   -Kas tevi iedvesmoja zīmēt tieši tādu monētu?
Gustavs:-Es uzzināju, ka konkursa nosaukums ir ,, Mana Latvija,, un es iedomājos, ka turu Latviju savās rokās.

Melisa:   -Kā tu juties, kad uzzināji, ka esi ticis divdesmitniekā?Nenoģībi?
Gustavs:-Es sākumā neticēju, jo biju to ātri uzzīmējis, ar otro mēģinājumu, jo pirmais bija melnraksts.
Melisa:   -Kā tu juties pirms apbalvošanas?
Gustavs:-Jutos ļoti uztraukts, jo baidījos, ka vajadzēs runāt.Kad kāpu uz skatuves, man vienkārši gribējās smieties.
Melisa:   -Vai tu lepojies ar sevi pēc apbalvošanas? Biji laimīgs?
Gustavs:-Jā , es biju ļoti priecīgs, lepns un laimīgs.Es vēljoprojām nespēju noticēt!Man ļoti patika noslēguma pasākums!
ml2

Attēlā: Gustavs Pētersons un
sociālo zinību skolotāja
I.Zelča

Attēlā: Latvijas Bankas prezidents ml3
I.Rimšēvičs ar konkursa finālistiem.

Apsveicam Gustavu un viņa ģimeni ar panākumiem!

Rakstu sagatavoja; G.Pētersons, M.A.Aržanovska, I.Zelča