„Pasaciņas” dejotāji Beļģijā 2016

eiropeade 2016 61     Rīgas 25. vidusskolas tautas deju kolektīva “Pasaciņa” dejotāji no 20. līdz 24. jūlijam piedalījās Eiropiādē 2016 (Europeade 2016), kas šogad norisinājās Beļģijas pilsētā Namūrā. Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras festivāls, kas katru gadu notiek dažādās Eiropas valstīs, un šogad Latviju tajā pārstāvēja 10 kolektīvi no Latvijas, to skaitā arī DK “Pasaciņa”.

“Pasaciņas” dejotāji piedalījās Eiropiādes atklāšanas koncertā, ielu koncertā, svētku gājienā cauri pilsētai, ko nespēja sabojāt pat lietus, ar bērnu kolektīviem no citām Eiropas valstīm mācījās beļģu deju, ko kopā dejoja Eiropiādes noslēguma koncertā. “Pasaciņas” dejotāji atsaucīgo Eiropiādes publiku iepriecināja ar dejām „Brālīt`s māsas dancināja”; „Audējiņas”; „Rudā lapsa”; „Rīgas ragana”; „Andžiņš”; „Latiņ, lec!”, „Ļipa kust”.
     Brīvajā laikā no koncertiem un mēģinājumiem tika apskatīta Namūras pilsēta, puiši sarīkoja futbola maču ar Igaunijas un Somija kaimiņiem, bērni piedalījās sadziedāšanās pasākumā un citās aktivitātes. Mājupceļā Vācijā bija ekskursija pa safari tipa zoodārzu, kur visi dzīvnieki redzami brīvā dabā, nevis šauros būros.
     Dejotāju raito soli vadīja skolotāja Sigita Bukovska, viņai palīdzēja skolotaja Zanda Ābele.
     Paldies arī vecākiem, kas brauca līdzi un atbalstīja dejotājus!
     Bildes arī google photo

Eiropiādes oficiālajā mājaslapā var noskatīties atkāšanas un noslēguma koncertu, kā arī citu pasākumu foto: http://www.europeade2016.be/europeade-en-images/

un YouTube.com var noskatīties video ar mūsu dejotāju uzstāšanos: https://www.youtube.com/watch?v=ZSMLx8lO5ek

Skolas youtubekanālā var noskatīties visas dejas.

Bērni bija lepni pārstāvēt Latviju Eiropas mēroga pasākumā, un mājās deju kolektīvs atgriezās ar domām par piedalīšanos nākamā gada Eiropiādē Somijā.

Dejotāju sajūtas pēc brauciena:

"Ļoti patika katru dienu pavadīt kopā ar visu kolektīvu, saliedēties un sajust lieliskās emocijas un gandarījumu pēc katra koncerta."

"Patika apskatīt citu kultūru un citu dzīves ritmu. Patika smelties iedvesmu no citiem deju kolektīviem un apzināt viņu deju stilu. Patiess prieks par tik ilgi kopā pavadītu laiku ar mūsu dejotājiem un skolotājām un iepazīt viens otru vēl tuvāk."

"Ir tik forši apzināties, ka esi daļa no kolektīva, ka esi mīlēts un gaidīts uz skatuves, ka ne velti esi ieguldījis laiku mēģinājumos. Mēs esam lepni pārstāvēt Latviju un būt daļa no Latvijas. Visu šo kolektīvu satur 2 visforšākās skolotājas un liels, liels paldies viņām par to – skolotājai Sigitai un skolotājai Zandai!"

"Vecāki ir sajūsmā par visu braucienu un sēžot mājās, un koncertus skatoties datorā viņiem pārskrēja skudriņas tāpat kā mums, jo viņi lepojās ar mums. Liels, liels paldies visiem, kas bija kopā ar mums!"

"Veiksmīgi un forši pabeigta sezona. Gaidām nākamo sezonu un nākamo Eiropiādi uz Somiju. Paldies!"