Rīgas vispārējās izglītības iestāžu vēstures muzeju skate – atestācija

muzejsNoslēgusies Rīgas izglītības iestāžu vēstures muzeju skate – atestācija, kas Rīgas pilsētā tika organizēta 2016. gada aprīlī. Atestācijā kopumā piedalījās 46 muzeji, atestēti 29, no tiem 1. pakāpi ieguvuši 5 muzeji, 2. pakāpi – 13 muzeji, bet 3. pakāpi – 11 izglītības iestāžu vēstures muzeji.

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra apstiprināta speciālistu komisija izvērtēja četras jomas – muzeja vizuālo izskatu, muzeja krājumus, muzeja padomes efektivitāti, pedagoga integrēto darbu. Tika vērtēts mērķtiecīgs, radošs muzeja padomes darbs un krājuma atbilstība skolas identitātei.

Atestācijas rezumējums tika organizēts Latvijas Kara muzejā 2016. gada 28. aprīlī

Pasākumā piedalījās – RD Izglītības, kultūras un sporta departamneta Sporta un jaunatnes pārvaldes, Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas vadītāja Irina Jākobsone, šīs nodaļas Interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča, BJC “Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa.

Konkursa – Atestācija izvērtēšanas pasākumā Latvijas Kara muzejā programmu vadīja Rīgas muzeju prezidents Severīns Kaužēns no Rīgas 25. vidusskolas.

Par “Sabiedriskās aktivitātes nozīmību un personisko ieguldījumu” aicināja domāt lektors Aldis Zauls.

Izsmeļošu analīzi par skolas muzeju krājuma un noformējuma izvērtējumu sniedza Latvijas Kara muzeja Informācijas un programmu vadītājs Mārtiņš Mitenbergs. Pozitīvi novērtēja muzeju pedagogu darbu un uzsvēra grāmatas „Palīgs muzeja pedagogam” nepilnīgu izmantošanu.

Ar muzeju padomes aktivitātēm pilsētā iepazīstināja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības un satura centra Interešu un audzināšanas programmu vecākā referente Evija Pelša.

Emocionālas bija arī pašu bērnu un jauniešu prezentācijas. Rīgas jaunākie muzejnieki uzstājās no Rīgas Valda Zālīša sākumskolas muzeja padomes “Mums patīk muzejā…”. Konkursa laureāti - Rīgas 25. vidusskolas muzeja padome - savu uzstāšanos “Šodienas dzīve – rītdienas vēsture” noslēdzaar skanīgu dziesmu.

Ar muzeju rezultātiem atestācijā iepazīstināja Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra metodiķe Zinaida Soboļeva. Pasākums noslēdzās ar apbalvošanu.

Pirmās pakāpes ieguvēji saņēma RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Atzinības rakstus, ko pasniedza Inga Sidorčika-Boboviča.

Augstāko vērtējumu un galveno balvu - Ceļojošo albumu izcilākajam muzejam, konkursā ieguva Rīgas 25. vidusskolas muzejnieki, muzeja pedagogs Rudīte Liepiņa. Šī balva dod motivāciju un vēlēšanos cīnīties katru gadu no jauna, lai iegūtu izcilākā muzeja nosaukumu, kuru saņems katru gadu, kādas iestādes muzejs un mēģinās to noturēt vai dos iespēju palepoties kādam citam cienīgam pretendentam.

Pēc albuma pasniegšanas Inga Cimiņa pasniedza diplomus un Atzinības rakstus 2. un 3. pakāpes ieguvējiem. Lepojamies, ka esam pirmie, kas atestējušies Latvijā.

Noslēgumā visi klātesošie nodziedāja dziesmu „Cielaviņa”, kā atgādinājumu par mīlestību Latvijai un atgādinājumu skaisti atzīmēt 4. maiju gan ģimenes lokā, gan piedalīties Rīgas pasākumos.

Atestācijas protokols (190.27 KB)

Rīgas skolu muzeju atestācijas prezentācija (2.46 MB)

Informāciju sagatavoja: Zinaida Soboļeva