Novembra mēnesis patriotisma zīmē

nov2016 1

Šosvētdien daudzās mājās tika iedegta pirmā adventes svece. Adventa laiks ir pārdomu un izvērtēšanas laiks, tāpēc izvērtējam arī skolā notikušā patriotisma mēneša dažādos pasākumus.

Daudzas klases apmeklēja vēsturiskas vietas un objektus, kas saistās ar Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem, tā 9. un 12. klašu audzēkņi devās uz Brāļu kapiem, 7. un 8.klašu skolēni apmeklēja Ložmetējkalnu, bet 6.a klase apskatīja Brīvības pieminekli un piedalījās ar to saistītajā muzejpedagoģiskajā programmā Kara muzejā. Šīs programmas ietvaros tika būvēts Brīvības piemineklis, skatīta filma.

nov2016 2

Rīgas 25.vidusskolas skolotāji ne vien cenšas saistīt mācību un audzināšanas darbu , bet stiprina bērnu patriotismu, aktīvi kopjot dažādas ar valsts svētkiem saistītas tradīcijas. Piemēram, 6.a klases skolēni nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un palīdzēja locīt sarkanbalstsarkanās lentītes Kara muzejā, 5.c klases skolēni 11.novembrī vēroja Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa.Pie skolas ēkas kopīgi veidojām izgaismotu Latvijas kontūru.
nov2016 5

Valsts vēsturiskā mantojuma apguvi veicināja arī dažādas citas aktivitātes. 7.klases skolēni izzināja Rīgas viduslaiku vēsturi, piedaloties orientēšanās spēlē Rīgas Domā, 5.a un 5. c klase iesaistījās spēlē “Latvijas valsts svētku un atceres dienas”, 8.klasēm tika organizēta viktorīna “Esi Latvijas eksperts!”, kurā labākais izrādījās 8.c klases skolēns G. Lasenbergs. Skolēnu pētnieciskās prasmes tika stiprinātas, audzēkņiem veidojot prezentācijas par tēmu “Pastāvīgais un mainīgais Latvijā” un izstrādājot zinātniski pētnieciskos darbus.
nov2016 3Paldies visiem skolas darbiniekiem un audzēkņiem, kas atbalstīja jauno skolas tradīciju – 17.novembrī savu svētku apģērbu papildināt ar latvisku elementu vai simboliku!

nov2016 4Kā mūsu Latvija veidojas no pastāvīgā un mainīgā, tā arī skolas kolektīvs cenšas kopt iepriekšējo gadu labās tradīcijas un radoši veidot jaunas!

Visus fotoattēlus saistībā ar pasākumiem skati galerijā!
Vēstures un sociālo zinību skolotāju metodiskā apvienība