Lauksaimniecības izstādes apmeklējums

IMG 20161006 WA0005

11.ab klases skolēni 6.oktobrī kopā ar fizikas skolotāju apmeklēja lauksaimniecības izstādi izstāžu kompleksā „Rāmava”, Valdlaučos. Varēja apskatīt visdažādāko lauksaimniecības tehniku, meža tehniku, celtniecības materiālus, lopkopības un pārtikas nozares jomas
 jaunumus u.c. jomas. Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus par tehniku, uzzināt par šo nozaru darba īpatnībām un specifiku. Piemēram, vienā no stendiem bija izlikti traktoru jaunie dzinēji, kuru darbībā vistiešākajā nozīmē jāiekļauj siltuma fizikas zināšanas (termodinamika), tāpat arī tehnikas mašīnbūves jautājumi, kuri skar mehānikas pamatus vidusskolā, siltuma izolācijas materiāli arī tika piedāvāti vienā no stendiem.
     Visvairāk skolēnus pārsteidza lauksaimniecības tehnikas gabarīti, izmēri, kā arī lopkopības pārstāvju darbs, buļļi un dažādu šķirņu truši. Pēc izstādes apmeklējuma skolēni varēja izvērtēt iepazīto profesiju daudzveidību, kuras saistītas ar mūsdienu lauksaimniecības nozari.

google photo