Meteņi sākumskolā

Meteņi sākumskolāDedziet, meitas, gaišu guni,
Pušķojiet istabiņu:
Tilti rīb, važi skan,
Meten’s brauca pār kalniņu,
Saules groži rociņā.

Latviešiem katrs gads ir Saules gads. Senāk latvieši gadu dalīja pa gadskārtām. Gadskārtu svētku noteicēja ir Saule. Katrs gads ir aplis. Meteņi svinami starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu.
    5. februārī otrklasnieki skandēja tautas dziesmas, runāja ticējumus, dziedāja, dancināja Meteņbērnus no 1., 3., 4. klasēm un skolotājas, gāja rotaļās, cienāja ar gardām pankūkām.
    Priecājamies par ķekatnieku atsaucību un milzīgs paldies vecākiem par līdzdalību.

Vairāk foto šeit