Ziemassvētku pasākums “Kopā būt un darīt!” projekta “Kontakts” ietvaros

9.decembrī skolā notika Ziemassvētku pasākums “Kopā būt un darīt!” sadarbībā ar Rīgas Ukraiņu vidusskolas pašpārvaldes jauniešiem, ko plānoja, organizēja un vadīja Rīgas 25.vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jaunieši, ar mērķi- veicināt jauniešu labbūtību, sadarbību un skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņu.
       Viesus laipni sagaidījām, ieradušies bija 16 jaunieši un divi skolotāji. Ko mēs darījām? …Atraktīvi, jautri iepazināmies, jautājot viens otram, ko dara vai ko vēlas darīt, īstenot skolēnu pašpārvaldē, kad uz jautājumiem bija atbildēts, uz papīra līmlentes bija jāuzraksta otra pasākuma dalībnieka vārds. Tad bija vārdu dinamiskā spēle, kur katrs varēja izcelties ar savu personību. Kad visi bija labāk iepazinušies, nostājāmies aplī. Uzdevums bija noturēt savu un kaimiņa zīmuli ar vienu pirkstu (viens no apakšas, otrs no augšas), visiem kopā bija jānoiet aplis- tā lai neviens zīmulis nenokristu. Spēle bija saistīta ar spēju koncentrēties un uzticēties komandā, būt kā vienam veselumam.
      Aktīvi darbojāmies četrās Ziemassvētku radošajās darbnīcās- zīmējām pašportretus un tos raksturojām, tā iepazīstot sevi un citus, krāsojām Ziemassvētku mandalas, domājot par savām vēlmēm un sapņiem, vēl rakstījām novēlējumus uz Lielās Ziemassvētku zvaigznes, runājām par aktuālām jauniešu tēmām “Brīvā mikrofona” darbnīcā. Spēlējām spēles, kas veicina komandas darba prasmes un saliedētību, mācījāmies un dejojām ukraiņu deju, tā satuvinoties un gūstot pozitīvas emocijas, un runājām gan latviešu, gan ukraiņu, gan krievu valodā, kas bija interesanti un neparasti.
      Rīgas 25.vidusskolas pašpārvalde bija sagatavojusi prezentāciju pieredzes apmaiņai par paveikto un nākotnes plāniem, iepazīstināja ar savu Instagramm. Rīgas Ukraiņu vidusskola arī pastāstīja par savas pašpārvaldes un skolas aktivitātēm un pieredzi, vērojām fotogrāfijas. Pēc pieredzes apmaiņas mēs vienojāmies par kopīgu aktivitāti 2.semestrī.
      Pasākumu noslēdzām ar tradicionālo krēslu spēli un komplimentu, vēlējumu ierakstiem uz papīra lidmašīnām, kuras pasākuma dalībnieki bija paši izveidojuši, ierakstot tajā savu vārdu. Tad tās tika lidinātas pa zāli, mūzikas pauzēs jaunieši pacēla kādu no papīra lidmašīnām un uzrakstīja labus vārdus tās saimniekam. Visi bija priecīgi par novēlējumiem. Noslēguma aplī pateicām cits citam paldies par kopā būšanu, interesanti pavadītu laiku un aktivitātēm, prieku, smaidu, sirsnību, labestību un atvērtību.
      Pasākums ilga vairāk kā 3 stundas, laiks ātri aizritēja, jo bija piepildīts un motivējošs. Starp aktivitātēm bija kafijas, tējas pauzes ar gardām uzkodām – salāti, pīrādziņi, dažādi saldumi, sāļais un saldais kliņģeris…, kas tika apmaksāts no projekta līdzekļiem. Katram viesim no Rīgas Ukraiņu vidusskolas uzdāvinājām vēl skaisti iesaiņotas konfektes kā Ziemassvētku dāvanu.
      Esam gandarīti par mūsu skolēnu pašpārvaldes komandas darba veikumu un foršajām emocijām!
      JSPA atklātā projektu konkursa “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” projekta „Programma “Kontakts” Rīgas vispārējās izglītības iestāžu pašpārvaldēs” (Nr. VP2022/3-25; PVM ID APS1101)
      Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas
      2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros