18.01.2023. Projekts “Pumpurs” nodarbības PRĀTA UN ĶERMEŅA HARMONIJA un KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?

“Lai varētu uzkāpt ozolā, ir jāatceras par ļoti svarīgu sevis daļu - ķermeni. Bez tā, šeit materiālajā pasaulē mēs izdarīt īsti neko nevaram, jo tieši ķermenis ir instruments, kuru mēs lietojam, lai realizētu visas savas idejas. Un kā jebkurš instruments ir jāprot pienācīgi lietot”.

Ar šo atziņu senās ķīniešu prakses - ciguna trenere un topošā deju un kustību terapeite Santa Ķempele 2023. gada 18. janvārī Rīgas 25. vidusskolas 5. – 9. klašu grupas jauniešus cēla kājās un atgādināja par elpošanu, par kustīgām rokām, kustīgām kājām, kuras nepārprotami ir saistītas ar kustīgu prātu. Trenere kopā ar jauniešiem nodarbības laikā atspoguļoja to, kā prāts pats par sevi var ģenerēt idejas un fantazēt, taču tikai saskaņotā darbībā ar ķermeni, tas var idejas realizēt dzīvē. Praktiskie vingrinājumi parādīja arī kā katrs spēj koncentrēties, noturēt acu kontaktu un uzmanību, ievērot instrukcijas, sadarboties grupā u.c. prasmes. Skolotājiem arī patika nodarbība un teica, ka izmantos kādu metodi arī savās stundās.

Paldies Santai Ķempelei un skolas vadībai, skolotājiem, kuri palīdz jauniešus iesaistīt šādās nodarbībās!

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā  Eiropas Sociālā Fonda  projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Rakstu sagatavoja Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?” vadītāja Inga Bite un nodarbības vadītāja, ciguna trenere Santa Ķempele.