Sveču diena

Sveču diena

      Februāris latviešu kalendārā jau izsenis atzīmēts kā sveču mēnesis, un tas iesākas ar Sveču dienu, kas svinama 2.februārī. Tā ir diena pašā ziemas vidū, un, gluži kā jebkuros citos latviešu tradicionālajos svētkos, arī Sveču dienā ir vērts veikt dažādus rituālus veiksmes, laimes, mīlestības, skaistuma un savu spēju vairošanai. 

      Sveču diena tiek saukta arī par Ziemas Māras dienu, Vēja dienu, Svecaini, Grabenīcu, Gromnicu. Arī visu februāri latvieši jau izsenis dēvējuši par Sveču mēnesi. 

      Pēc latviešu tautas ticējumiem Sveču dienā cilvēkiem ir jābūt nedaudz jestriem, jo tikai tādā veidā iespējams veicināt skaistumu un nodrošināt veiksmīgu turpmāko gadu, tāpēc latvieši Sveču dienu svētīja lielās gavilēs un priekos – šajā dienā esot vajadzīgs daudz tērēt un baudīt! 

      Ticējumi vēsta, ka šajā dienā jāvāra bieza putra un ēdot jāliek svece vidū, lai deg, tad veiksme un bagātība būšot.

      Rīgas 25.vidusskolā latviešu valodas skolotājas jau kopš 2001.gada cienā kolēģus ar gardu brokastu putru, tēju, ievārījumu un medu. Tas ir ļoti jauks dienas sākums - garda putra, karsta tēja un jaukas sarunas pie kopējā galda. 

Tīmekļvieta izmanto sīkdatnes

Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, nepieciešamās sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mērķauditorijas atlases nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē.