"Atpakaļ uz skolu". Skolā viesojas Roberts Zīle

EPVS šī mācību gada galvenais darbības jautājums bija pilsoniskā līdzdalība un gatavošanās Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2024. gadā. Sociālo zinību programmā ir uzsvērts, ka darbs EPVS ir svarīga pilsoniskās līdzdalības daļa skolā. Tomēr tas nav nemaz tik viegli realizējams. Visa gada garumā dažādās nodarbībās centāmies to visu apgūt.

Ieplānojām tikšanos ar Robertu Zīli, Eiropas Parlamenta deputātu, Parlamenta priekšsēdētāja vietnieku. Ļoti gribējās lai par šiem jautājumiem parunā politiķis, nevis tikai skolotājs.  Šodien, 14 aprīlī beidzot  šī tikšanās notika un tā  bija ļoti izdevusies diena, jo tikšanās ar  Robertu Zīli, vienu no ietekmīgākajiem Baltijas politiķiem mums vienmēr ir nozīmīga.  R.Zīle ir  īpašs cilvēks, mūsu skolas absolvents, kurš nekad neaizmirst savu skolu. Jau 20 gadu garumā gandrīz katru gadu mums ir iespēja būt kopā ar šo brīnišķīgo, sirsnīgo, gudro politiķi. Šodien runājām par Parlamenta vēlēšanām un citiem politiskiem jautājumiem, bet tas bija tik saprotoši, vienkārši, ka jaunieši klausījās šos jautājumus uzmanīgi, ar sapratni. Runas vijās par politiku, mūziku, velosportu. Laiks paskrēja nemanot un liekas, ka būtu varējuši runāt vēl un vēl, reti kurš gribēja steigties mājās,  bet visus gaidīja jau nākamie uzdevumi.