Karjeras nodarbība “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?” 9.klasēm

Karjeras nodarbība “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?” 9.klasēm 19.10.2023.

Karjeras nedēļas ietvaros 19.oktobrī notika karjeras nodarbība 9.abc klašu skolēniem “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?”, ko vadīja mūsu skolas absolvents Žans Matjuškovs. Žans pastāstīja, ka pēc vidusskolas izmēģinājis mācīties Latvijas universitātē par juristu, sapratis, ka – nē, tad iestājies Rīgas Aeronavigācijas institūtā par inženieri, arī – nē, jo bija daudz fizikas, tad pieņēma lēmumu studēt Latvijas Universitātes biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, kuru pabeidza. Šobrīd strādā Circle K Business Centre, kas ir Baltijas un Skandināvijas valstu vadošais autotransporta degvielas tirgotājs, par vecāko analītiķi. Patīk tas, ko dara, un visu laiku ir kas jauns jāmācās.

Analītiķis apkopo un analizē finanšu informāciju, sagatavo pārskatus un priekšlikumus finanšu analīzes jomā, sniedz ieteikumus par piemērotāko un izdevīgāko veidu līdzekļu ieguldīšanai un dažādu produktu un pakalpojumu pārdošanai vai pirkšanai.

Žans skolas laikā aktīvi darbojās Skolēnu domē, bija arī prezidents, piedalījās dažādos projektos, kā arī  mācībās bija augsti sasniegumi. Pēc vidusskolas beigšanas bija svarīgas gan zināšanas, gan prasmes. Kāpēc prasmes…, lai pieteiktos darbā un spētu sevi prezentēt, strādāt komandā, risināt problēmas un vadīt savas emocijas. Tagad arvien svarīgākas ir profesionālās prasmes un zināšanas.

Novēlējums

“Esiet mierīgi un savaldīgi, domājiet jau tagad, ko gribat un kas interesē, dariet kaut ko, lai sevi pilnveidotu un mācieties…”