Digital Tools for Digital Natives. Mobilitāte Itālijā

Dienu iesākām ar gardām brokastīm viesnīcā, kur piedāvāja plašu izvēli ar sieriem, desām, kūkām, pārslām, karstajiem dzērieniem un citiem gardumiem. No rīta 9:45 mēs visi sapulcējāmies un ar autobusu devāmies uz IIS "E. Mattei" skolu. Mūs sagaidīja ar siltiem sveicieniem un aizveda uz auditoriju, kur skolas direktors Mr Luigi Gaetano Fuiano mūs uzrunāja.

Katras valsts pārstāvji visiem nodziedāja pirms tam izvēlētu dziesmu, lai iepazīstinātu pārējos ar kādu no savām mīļākajām dziesmām. Visus pārņēma pozitīvā enerģija, kurus radīja priekšnesumi. Mūs iepazīstināja ar skolu, tehnoloģijām, kuras izmanto mācību darbā, lai palīdzētu skolēniem iedziļināties un labāk izprast tēmu. Mūs ļoti ieinteresēja virtuālās realitātes brilles. Virtuālo materiālu bija sagatavojuši paši skolēni.

Pastaigai pa skolu beidzoties, mēs atgriezāmies auditorijā, kur mūs uzcienāja ar skolēnu un viņu vecāku gatavotajiem našķiem un uzkodām. No 11:30 līdz 13:30 tikām iepazīstināti ar Padlet un Mentimeter. Itāļu skolēni mūs iepazīstināja ar žestiem, kā savu saziņu papildina itāļi. Pēc tam izspēlējām Kahoot!, lai pārbaudītu, vai esam apguvuši itāļu žestu valodu.

Pusdienas mēs ieturējām Lo Seudo restorānā. Beidzot no 15:30 līdz 17:30 gids mūs iepazīstināja ar Vasto centru, iepazīstinot ar pilsētu, pastāstot par tās vēsturi.

Šodien, 06.03.2024., mēs cēlāmies ļoti agri kā rīta putni, jo mūsu modinātāji bija uzlikti uz 5.30, un devāmies ceļā uz Neapoli sešos no rīta.

Trīs stundu garumā par Neapoles vēsturi mums stāstīja izcilā un zinošā gide Rozaria. Mūs veda un pastāstīja par visvisādām Neapoles baznīcām, jo tur tās esot kādas 300. Neapoles sirdī, mūs saucamajā mūsu Vecrīgā, ielas ir pārpildītas ar suvenīriem un gardiem "street food". Leģenda vēsta, ka pica "Margarita" nāk no šīs pilsētas, Neapoles. Mums sanāca tā iespēja nodegustēt Neapoles "street food", pašizgatavotās picas "Margarita". Protams, Neapoles šaurās ielas bija pārpildītas ar Neapoles futbola kluba leģendārā spēlētājes Djego Maradones figūriņām.

Pēc īsā kursa par Neapoli, mums tika dots brīvais laiks no 13.00 līdz 18.30 (pēc Itālijas laika). Šajā laika sprīdī divi pārstāvji no Latvijas saviem spēkiem, bez "google maps" palīdzības izstaigāja Neapoli ar savām kājām 6 reizes un iemācījās ceļus kā savus rokas piecus pirkstus. Tad Latvijas divi vidusskolēni izlēma uztaisīt foto sesiju, nevis Ķengaraga promenādē, bet Neapoles promenādē, un skats bija valdzinošs, jo fonā bija pats slavenais vulkāns Vezuvs. Kad mēs veiksmīgi pavadījām savu atlikušo brīvo laiku eksursijas grupas ekskluzīvi devās, nevis mājupceļ, bet viesnīcas ceļ, jo mūsu mājas ir Latvija!

7.martā, plkst. 8:30, mēs devāmies brokastot viesnīcas ēdnīcā, kur bija pieejamas garšīgas maizītes, sulīgas desiņas un izsmalcinātas kūciņas.

Pēc brokastīm devāmies uz IIS "E. Mattei" skolu, lai piedalītos 3D kompasa rozes modelēšanā. Iepazināmies ar programmatūrām GeoGebra un Shapr3D, kuras izmantojām uzdevuma veikšanai.

Plkst. 13:30 mēs ieturējām pusdienas Lo Scudo restorānā, kur mums pasniedza ekskluzīvus pastas, vistas un kartupeļu ēdienus. Pēc pusdienām atguvuši spēkus aizbraucām uz dabas rezervātu Punta Aderci, kur pavadijām laiku vācot gliemežvākus un akmentiņus, un pat redzējām divas meža cūkas.

Vakarpusē ap plkst. 20:00 mēs baudījām atvadu vakariņas La Transumanza restorānā, kur tika pasniegti spaghetti bolognese un jēra kebabi ar ceptiem kartupeļiem.

08.03.2024. Rītu iesākām ar skolotājas apsveikšanu sieviešu dienā. Paēduši omleti, kūciņas, maizītes un citus gardumus brokastīs, mūsu nākamais mērķis bija skola. Tikām iepazīstināti vairāk ar 3D modelēšanu un tās pielietojumu Itālijas skolēnu ikdienā. Ar palīdzību gan no skolotāja, gan no skolēniem, mēs uzmodelējām visvisādas figūras un nieciņus, kuri kopā veidoja kastīti ar pieciem krustiņiem un pieciem aplīšiem. Kā dāvanu saņēmām savu uzmodelēto spēli "Tic Tac Toe".

Tālāk sekoja pusdienas mums labi pazīstamajā Lo Scudo restorānā Tikām uzcienāti ar pastu un dārzeņiem, kā arī cūkgaļu un visvisādām jūras veltēm. Ar pilniem puncīšiem devāmies uz iepirkšanās centru, lai sagādātu gardumus un dāvanas saviem mīļajiem Latvijā.

Pēc īsās iepirkšanās atvadījāmies no turkiem un portugāļiem, kā arī itāļu skolotājiem. Jau bijām kārtīgi sadraudzējušies un atvadas noveda līdz asarām.

Vakaram mums tika dots daudz brīvā laika atpūsties, niekoties un draiskuļoties.

09.03.2024. Pamodāmies 7:00 un pēc brokastīm devāmies uz autobusu, lai brauktu uz Romu. Pēc četru stundu brauciena jau atkal bijām izbadējušies, un nācās ātri kaut ko iekost.

Ar metro aizbraucām līdz mūsu pirmajam mērķim - Vatikānam. Šī pundurvalsts ir pārpildīta ar bagātībām, mākslas priekšmetiem un arhitektūras vērtībām, kurus pārskatīt un izzināt aizņemtu vismaz dienu. Diemžēl, tik daudz laika nebija. Dodoties uz priekšu, nākamā pietura bija Navona laukums, kur atradās Pamfili pils, Svētās Agneses baznīca un citas vēsturiskas ēkas. Laukuma centrā braši stāvēja Bernīni 1651.gadā radītā Četru upju strūklaka, kas simbolizē četras pasaules varenākās upes – Donavu, Gangu, Nīlu un Laplatu.

Ceļs tālāk aizveda līdz Panteonam - cilindriskai ēkai, kas pārsegta ar puslodes kupolu. Pabildējāmies un no skolotāja uzzinājām nedaudz vairāk par apbrīnojamo celtni. Pēc tam nonācām pie Trevi strūklakas. Tiek uzskatīts, ka monētas iemešana strūklakā nozīmēs atgriešanos Romā. Ceram, ka tā tik tiešām ir, jo paši arī iemetām pa kādai monētai.

Lai sasniegtu pēdējo objektu pabraucām ar metro, un galu galā apbrīnojām Kolizeju. Šī iespaidīgā celtne ir 156 metrus plata un 187 metrus gara, bet augstums sasniedz 48,5 metrus.

Noguruši no pilsētas izpētes, devāmies uz viesnīcu, vispirms ieskrienot veikalā pēc kaut kā uzkožama.

Harijs L. un Kārlis B.