Eiropas aktīvie pilsoņi - GYMKHANA

zagr2     Trešā diena Zagrebā Rīgas 25. vidusskolas audzēkņiem bija Lielā diena - beidzot pienāca tas, kā dēļ skolēni vispār ieradās Horvātijas galvaspilsētā. 8. martā, kad visa valsts svinēja Sieviešu dienu un dāvināja sievietēm ziedus, Erasmus+ projekta dalībnieki sapulcējās skolā, lai spēlētu orientēšanās spēli Gymkhanu.

Pēc intervijas ar avīzes pārstāvjiem un noteikumu izskaidrošanas jau pirmajā dienā sadalītās grupas saņēma kartes un norādes, kas palīdzēja saprast, kur atrodas četras bāzes. Katrā bāzē grupu dalībniekus sagaidīja horvātu skolnieki pie stendiem ar katras valsts plakātiem. Katrā bāzē skolēni saņēma jautājumus, kuru atbildes bija jāatrod plakātos.

Visi stendi atradās vietās, kuras iepriekš projekta dalībnieki jau bija apmeklējuši iepriekš, tāpēc nevienai grupai nesagādāja grūtības to atrašana. Un jau pēc divām vai trim stundām visas grupas bija tikušas galā ar uzdevumiem. Nu visi varēja brīvi uzelpot un pavadīt laiku, klīstot pa pilsētu vai iegriežoties kādā kafejnīcā.

Pulksten četros visas komandas atgriezās skolā, lai uzzinātu spēles rezultātus un arī uzvarētājus. Starp tiem bija arī Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi, kas ieguva pirmo un otro vietu. Starp visām trim godalgotajām vietām nozīmīgs bija laiks, kad grupas pabeidza uzdevumus. Tieši tas bija noteicošais faktors, jo visām trim grupām bija savākts vienāds punktu skaits.

Tomēr arī pārējie diži neatpalika, tāpēc var secināt vien to, ka visi dalībnieki ir lieli malači.

Laura Bukēviča