ERASMUS+ "Eiropas aktīvie pilsoņi". Sākums

erasmus1     Jau otro dienu Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi pametuši savu dzimto Latviju, lai dotos uz teiksmaino Horvātijas galvaspilsētu Zagrebu. Pēc gandrīz 15 stundas garā lidojuma no Rīgas uz Frankfurti, tad no Frankfurtes uz Minheni un beidzot - no turienes uz Zagrebu, pieci skolēni un viņus pavadošie skolotāji nonāca galamērķī, kur viņus sagaidīja viesģimenes. Katrs audzēknis, ierāvis galvu plecos, mēģinādams patverties no vēsajām lietus lāsēm, steidzās patverties savu sagaidītāju automobilī vai zilajos tramvajos, kamēr skolotāji devās uz viesnīcu.
      Nākamajā dienā, kas paredzēta kā Erasmus + projekta Zagrebā atklāšanas diena un arī ekskursiju laiks, skolēni jau agri no rīta devās uz Zagrebas 18. ģimnāziju, lai piedalītos atklāšanas pasākumā un sadalītos grupās Gymkhana spēlei, kurā ņems dalību divas dienas vēlāk.
     Pēc svinīgās atklāšanas visas jaunizveidotās grupas naski aizsoļoja katra uz savu debesspusi ar kopīgu mērķi – apskatīt Zagrebas skaistākās un pazīstamākās vietas, kā arī uzzināt kaut ko jaunu par tām. Šīs zināšanas noderēs arī iepriekšminētajā spēlē.
     Lai gan ikviens gaidīja, ka piepildīsies drūmās prognozes un visu dienu tiešām līs lietus, Zagreba pārsteidza visus ar siltu saulīti, un tās dažas lietus lāses, kas tomēr izmērcēja lietussargus, nemaz nebija traucēklis. Atliek tikai cerēt, ka arī citās dienās projekta dalībniekus sagaida tikpat jauki pārsteigumi!

Laura Bukēviča